Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kalisz

Jak nowoczesne designerstwo wykorzystuje klasyczne wzory?

Niejednokrotnie w ostatnich latach mogliśmy się przekonać, że do łask wraca stare wzornictwo, od dawna niestosowane technologie oraz zapomniane desenie. Wśród tych wszystkich zapomnianych dekoracji znajduje się jodełka – popularna jako wzór mozolnie układanych, drewnianych parkietów w starych, przedwojennych kamienicach. Jak wyglądają dzisiaj?

Jodełka klasyczna w nowoczesnym wzornictwie

W wyposażaniu wnętrz oraz nowoczesnym designerstwie wszechobecne panele drewnopodobne ustępują z powrotem klasycznym, drewnianym parkietom, układanym zgodnie z dawnymi upodobaniami – słowem – jodełka klasyczna znów gości na salonach. Jest tylko jedna drobna zmiana – nie jest stosowana zwykle w absolutnie wszystkich pomieszczeniach, jest raczej dekoracją przeznaczoną do wyjątkowych miejsc. Z tego też względu najczęściej jodełkę klasyczną spotkamy w salonach o większych powierzchniach, ale także w loftach i wszelkiego rodzaju apartamentach. To oznacza jedno – odrzucona jakiś czas temu jodełka klasyczna jako niemodna, dzisiaj staje się obiektem westchnień i powodem do dumy.

Jodełka klasyczna od dobrego parkieciarza

Najlepiej parkiety kupować u producentów – doświadczonych parkieciarzy, który są w stanie wybrać i dopasować odpowiedni gatunek drewna do twoich potrzeb oraz oczekiwań. Sklepy są jedynie pośrednikami – to tutaj uzyskasz wszystkie niezbędne informacje – również na temat właściwej pielęgnacji.