W niedzielę Parafia Prawosławna Św. Apostołów Piotra i Pawła w Kaliszu obchodziła swoje święto. W uroczystości uczestniczył prezydent Krystian Kinastowski.

Społeczność prawosławna z ks. kanonikiem Mirosławem Antosiukiem, proboszczem parafii, powitała biskupa Atanazego, ordynariusza diecezji łódzko-poznańskiej, który poprowadził liturgię.

- Nasze miasto jest dumne z tradycji wielokulturowości. Wyznawcy prawosławia współtworzyli historię Kalisza i mają swój niezaprzeczalny wkład w jego historyczno-kulturowe dziedzictwo.
Zabytkowy budynek cerkwi, nawiązujący swym kształtem architektonicznym do form romańskich, usytuowany malowniczo u wejścia do kaliskiego parku, stanowi jeden z najcenniejszych zabytków sakralnych Kalisza i regionu. Parafii, społeczności prawosławnej z jej duszpasterzami życzę błogosławieństw i wszelkiego dobra - powiedział Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

W uroczystym nabożeństwie z okazji święta patronów kaliskiej cerkwi wzięła udział m.in. Grażyna Dziedziak, naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Kalisza.