UM Kalisz: Dwieście lat Pani Mario!

2 min czytania

Setne urodziny świętuje dzisiaj kaliszanka Maria Sulej-Marcinkowska. Życzenia w imieniu władz miasta oraz list okolicznościowy Prezesa Rady Ministrów przekazał jubilatce Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza.

Maria Sulej-Marcinkowska urodziła się 6 września 1921 roku. Z naszym miastem związana jest od roku1945 roku. Nad Prosnę sprowadziła się wraz z mężem Henrykiem, który był kaliszaninem. Razem wychowali dwóch synów. Jubilatka doczekała się także czterech wnucząt i prawnuczki. Cieszy się dobrym zdrowiem. Dużo czyta, interesuje się życiem miasta. Jest towarzyska. Jak podkreślają najbliżsi, seniorka rodu dobrą kondycję zawdzięcza codziennym spacerom po parku miejskim.
- Widzę dobre zmiany w mieście. To, że Kalisz pięknieje, bardzo mi się podoba. Proszę działać tak dalej mówiła dzisiaj jubilatka, która od 76 lat jest mieszkanką śródmieścia.

- To wielka radość i satysfakcja móc świętować setne urodziny z kolejnymi mieszkankami i mieszkańcami Kalisza. Zwłaszcza, gdy jubilaci są w tak znakomitej formie. Dzisiaj, z panią Marią i jej najbliższymi rozmawialiśmy o historii Polski, trudnych losach Polaków na przestrzeli lat, a zwłaszcza o Kaliszu i miejskich inwestycjach mówi prezydent Krystian Kinastowski.
Jubilatce życzył kolejnych lat w zdrowiu, aktywności i pogodzie ducha.

Obecnie w Kaliszu 13 osób liczy sto lub więcej lat.
Najstarszą mieszkanką miasta jest pani Jadwiga, która urodziła się w 1917 roku. Najstarszym kaliszaninem - pan Józef urodzony w 1918 roku.
Cztery osoby liczą 102 lata. Jedna 101. Sześć osób sto lat.
W listopadzie kolejne dwie kaliszanki będą świętować setne urodziny.

Urząd Miasta Kalisza, kalisz.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/dwiescie-lat-pani-mario,41837

Autor: krystian