Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kalisz

Wielką nieodpowiedzialnością i kompletnym brakiem wyobraźni wykazują się osoby, które wsiadają za kierownicę pojazdów pod wpływem alkoholu. Jednym z takich lekkomyślnych kierowców był 64-latek, który na widok policyjnego radiowozu próbował zamienić się miejscami z pasażerką auta. Myślał, że w ten sposób uniknie odpowiedzialności.

 

Zdarzenie miało miejsce dziś około 3:30 w nocy w centrum Kalisza. Zainteresowanie policjantów z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej wzbudziło nietypowe zachowanie kierowcy osobowego mercedesa. Mężczyzna na widok policyjnego radiowozu zatrzymał auto i wysiadł. Po chwili kierowca usiadł na miejscu pasażerki, a pasażerka przesiadła się na fotel kierowcy. Funkcjonariusze postanowili wyjaśnić powód nietypowego zachowania osób podróżujących mercedesem.

Już w trakcie rozmowy z 64-latkiem policjanci nabrali podejrzeń co do jego stanu trzeźwości. Badanie nie pozostawiło wątpliwości. Mężczyzna miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.

Policjanci zatrzymali uprawnienia kierującego. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy na dłuższy czas.