Kilkanaście obrazów Krzysztofa Ryfy tworzy wystawę „Ziemia odkryta”, którą można oglądać w Bibliotece Głównej MBP w Kaliszu do 12 listopada 2021 roku.

Prezentowane prace powstały na plenerach malarskich, zarówno w kraju, jak i za granicą. Jak przyznał na wernisażu artysta, inspiruje go natura, która jest mu bardzo bliska i często trafia na płótno w sensie dosłownym ˗ na obrazach znajdziemy m.in. kamienie, muszle, fragmenty sieci rybackich, węgiel czy piasek. Każdy obraz ma swoją historię, czasami bardzo zaskakującą dla odbiorców skupionych w pierwszym momencie na kolorach i fakturach.

Wystawa jest znakomitym przykładem współpracy między ostrowską Niezależną Galerią 33, od wielu lat prowadzoną przez Krzysztofa Ryfę, a funkcjonującą od stycznia tego roku biblioteczną Galerią 66 ˗ powiedział Robert Kuciński, dyrektor biblioteki. Cieszymy się, że Krzysztof, mimo tak dużej aktywności artystycznej i wystawienniczej, znalazł chwilę dla Kalisza. Jego malarstwo to uczta dla oczu i pokarm dla wyobraźni” ˗ dodała Monika Sobczak-Waliś, kurator wystawy.

Podczas wernisażu Galerię 66 odwiedzili m.in.: Tomasz Potemkowski ˗ dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej i Gminnego Centrum Kultury w Koźminku, Lidia Plajzer z Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki UM Kalisza, Stanisław Małyszko ˗ regionalista oraz artyści i przyjaciele biblioteki, m.in. Agnieszka Zaśko, Jan Pływacz i Grażyna Krzyżanowska.
Wystawę można oglądać do 12 listopada 2021 roku w godzinach pracy Biblioteki Głównej.