Zespół Szkół Samochodowych wzbogacił się dzisiaj o nowy samochód, który będzie służył uczniom do praktycznego kształcenia. Auto, w obecności wiceprezydenta Grzegorza Kulawinka, przekazał placówce Ryszard Nowicki – prezes salonu KIA Nowicki.

- Oprócz tego, że uczniowie będą mogli przygotowywać się do zawodu mechanika i elektromechanika w salonie KIA, mają teraz możliwość doskonalenia swoich umiejętności na przekazanym dla szkoły pojeździe. Za zgodą prezesa Ryszarda Nowickiego, samochód będzie wymieniany na nowszy model co dwa lata, by korzystać z najnowocześniejszych technologii - powiedział Tomasz Stępniak, dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych.

Szkole wypożyczono model Kia Picanto. Uczniowie będą mieli za zadanie naprawiać celowo zepsute części samochodu, by przygotowywać się do swoich zawodów.

- Myślę, że taka współpraca jest niezwykle ważna, by uczniowie mogli zdobywać wiedzę praktyczną z zakresu motoryzacji. Cieszę się, że Zespół Szkół Samochodowych może dzięki temu zyskiwać nowe doświadczenia - mówił wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. 

Szkoła zawarła umowę 24 października br. i od tamtej pory współpracuje z salonem Kia Nowicki.