Wiosenna regeneracja skóry - poznaj zabiegi ELIGHT

Wiosna to dobry czas by zająć się kondycją swojej skóry. Jak w kilku krokach przybliżyć się do młodo wyglądającej cery, która promienieje blaskiem i jest powodem do radości? Na procesy przyspieszające starzenie ma wpływ kilka czynników. Łatwo je ograniczyć i zyskać przewagę w walce ze starzeniem. Na niektóre niestety nie mamy wpływu. Na szczęście z pomocą przychodzi nowoczesna technologia ELIGHT dostępna w salonie DepilConcept w Płocku.

Odmładzająca technologia ELIGHT

Wiązka promienia wysłana przez urządzenie do fotoodmładzania ELIGHT przenika przez płytkie warstwy naskórka i trafia wprost do źródła problemu. Starzenie się skóry spowodowane jest ubytkiem kolagenu i elastyny. Kiedy brakuje budulca wypełniającego, skóra staje się wiotka, powstają także bruzdy, zwane zmarszczkami. Dzięki technologii ELIGHT zwiększa się produkcja włókien sprzyjających utrzymaniu młodego wyglądu. W wyniku działania termicznego poprawia się również mikrokrążenie krwi, dzięki czemu skóra jest lepiej odżywiona i dotleniona. Dodatkowy efekt to redukcja drobnych przebarwień i blizn. Efekty widoczne są już po pierwszej sesji. Następuje redukcja drobnych zmarszczek, poprawa napięcia i elastyczności skóry oraz wyrównanie kolorytu cery. Każdy zabieg poprzedza konsultacja z ekspertem w salonie DepilConcept. Specjalista oceni stan skóry i pokieruje terapią fotoodmładzającą. Dla pogłębienia i utrwalenia efektu należy skorzystać z zalecanej serii zabiegów.

Sprawdź: Depilacja IPL i woskiem Płock

Dlaczego skóra się starzeje?

Za część szkód, których doznaje skóra odpowiadają złe nawyki i przekonania. Nadmierne opalanie czy bardzo restrykcyjne odchudzanie mogą pogłębić w krótkim czasie zmarszczki i przyspieszyć proces starzenia. Zdrowy styl życia to podstawa w utrzymaniu młodej skóry. Za deficyt elastyny i kolagenu odpowiadają także procesy, które nie są od nas zależne, takie jak działanie grawitacji czy zmiany hormonalne, którym z wiekiem podlega nasz organizm. Estrogen jest odpowiedzialny za produkcję włókien tworzących zwartą strukturę skóry. Gdy go brakuje skóra traci jędrność. Technologia ELIGHT odwraca ten proces poprzez podgrzewanie fibroblastów wewnątrz skóry. Podwyższenie temperatury powoduje rozpoczęcie regeneracji wykorzystując naturalne funkcje skóry do naprawiania uszkodzeń.

Innowacja ELIGHT

Zabiegi fotoodmładzania stanowią przełom w walce z oznakami starzenia się skóry. Ta nowa technika pozwala oddziaływać na skórę w sposób nieinwazyjny, ponieważ nie dochodzi do przerwania powierzchni naskórka. Technologia ELIGHT niweluje pierwsze oznaki starzenia się, poprawia koloryt i daje efekt wyraźnego odświeżenia cery, regeneruje i stymuluje naturalne procesy odnowy przyczyniając się do redukcji drobnych blizn. Dodatkowo technologia ELIGHT jest bezbolesna, ponieważ dawka promienia trafia w głębokie warstwy skóry, prosto w fibroblasty, nie podrażniając innych tkanek na drodze. ELIGHT ma niski koszt w porównaniu z innymi metodami odmładzania. Działa kompleksowo, odmładzając, regenerując i nadając skórze wiosenny wygląd.