Depilacja w salonie kosmetycznym – sięgać po maski FFP3, czy maski FFP2?

Wybierasz się na depilację do salonu kosmetycznego? Nie wiesz, czy zdecydować się na założenie maski FFP3, czy maski FFP2? Możliwe, że nasz tekst pomoże Ci w podjęciu ostatecznej decyzji, więc zachęcamy do krótkiej lektury!

Maska FFP3 vs maska FFP2

Zanim przejdziemy do sedna sprawy, a więc do ustalenia, czy lepsza będzie maska FFP3, czy maska FFP2 przy depilacji, warto ustalić, z jakimi produktami mamy do czynienia. Czy różni się maska ffp3 a ffp2? Na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie, ale wystarczy im się przyjrzeć nieco bliżej, by zrozumieć, że to dwa zupełnie inne produkty. Maska FFP3 jest w stanie zatrzymać ponad 99% cząstek 60-160 nanometrów odpowiadającymi wielkości koronawirusa, czy innych patogenów. Z kolei maska FFP2 to produkt, który jest w stanie zatrzymać ponad 94% cząstek, więc choć różnica jest niewielka, to jednak istnieje i sprawia, że każdy z nas powinien dobrze się zastanowić, po które produkty ostatecznie sięgnąć.

Depilacja w salonie kosmetycznym – po którą maseczkę ostatecznie sięgnąć?

Jeszcze dwa lata temu zastanawialiśmy się tylko, gdzie najlepsze depilatory są wykorzystywane, ale widać, że w czasach pandemii trzeba też pamiętać o maseczkach. Po które ostatecznie sięgnąć? To już zależy od nas, jak również naszych potrzeb, bo przy depilacji w profesjonalnym salonie kosmetycznym sprawdzi się jednakowo maska FFP2, jak i maska FFP3. Nie powinno nas to dziwić, bo są to salony kosmetyczne, które stawiają na najwyższą jakość usług, jak i na bezpieczeństwo w czasie depilacji.