Zgodnie z wieloletnią tradycją w czasie ferii zimowych Kalisz powinien szykować się do przyjęcia w swoje gościnne mury gości niecodziennych, tworzących przez kilka dni równie niecodzienny, bo barwny i ciepły klimat. Od ponad czterdziestu lat najstarsze metryką, ale młode duchem miasto jest bowiem gospodarzem wyjątkowego wydarzenia i oddaje muzykom, tancerzom i plastykom to, co ma najcenniejsze - swoją ogromną życzliwość i umiłowanie barw i dźwięków średniowiecza, renesansu i baroku.

Trudny pandemicznie rok 2021 spowodował, że Kaliskie Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży SCHOLA CANTORUM, główny organizator wydarzenia, postanowiło zmienić formułę Festiwalu, by nie zaprzepaścić dotychczasowego jego dorobku i oczekiwań uczestników. 43. Festiwal miał więc formułę online, zachowując jednocześnie wszystkie swoje tradycyjne elementy (dostępny na stronie www.scholacantorum.kalisz.pl).
I nadszedł rok 2022, który przewartościował myślenie o tym, że wszystko musi być "tak, jak zawsze". Po wielu konsultacjach z instruktorami zespołów, mając na względzie bezpieczeństwo wykonawców, słuchaczy, widzów i współorganizatorów, podjęliśmy decyzję o przesunięciu terminu Festiwalu, ale jednocześnie o zmianie jego zakresu przy zachowaniu i kontynuowaniu jego tradycji.
44. SCHOLA CANTORUM - Międzynarodowy Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej im. Tadeusza Krokosa odbędzie się w dniach od 25 do 30 czerwca 2022 roku.
Bezpośrednio po zakończeniu Festiwalu rozpoczną się - dla chętnych - XVII Letnie Warsztaty Muzyki Dawnej (30 czerwca - 5 lipca 2022 r.)


W imieniu Organizatorów

Wiceprezes
Stowarzyszenia
SCHOLA CANTORUM
Małgorzata Jackowska