Baza hybrydowa jest niezastąpioną częścią manicure'u hybrydowego - prawda, czy fałsz? Postaramy się rozwiać twoje wątpliwości i przedstawimy różne rodzaje nowoczesnych podkładów pod hybrydę. Opowiemy też, jaką funkcję pełni ten bazowy produkt.
Tradycyjna hybryda składa się z trzech warstw – bazy, kolorowego lakieru i topu. Osoby początkujące zazwyczaj wykonują ją razem z instrukcją, podążając za nią krok po kroku. W ich głowie pojawiają się liczne pytania: Czy najpierw aplikowana jest baza, czy top? Co zrobić, żeby hybryda była trwała? Czy jeśli zrezygnuję z którejś z warstw, mój manicure się uda?
Wychodzimy z założenia, że nie ma bezzasadnych pytań. W przypadku manicure'u hybrydowego wiedza teoretyczna jest równie ważna, jak praktyka. Tym razem na tapet weźmiemy wyłącznie bazę hybrydową. No właśnie, czy manicure hybrydowy bez jej udziału ma sens?
Misja dobrej bazy pod hybrydę
Baza hybrydowa stanowi podstawę dla całego manicure'u. Do jej zadań należy m.in. zabezpieczenie płytki przed przebarwieniami. Szczególnie ciemne lub neonowe kolory lakierów potrafią pozostawiać plamy na paznokciach. To jednak nie wszystkie zadania stojące przed bazą. Wypełnia ona ubytki i nierówności znajdujące się na paznokciach. Jest to szczególnie ważne w przypadku zniszczonej płytki, której poszarpana struktura osłabia przyczepność kolorowego lakieru. Odpowiednio dobrana baza hybrydowa, np. od Cosmetics Zone, realnie wpływa na trwałość stylizacji.
Na dodatek część z nowoczesnych podkładów kupisz także w wersji kolorowej i przedłużającej. Zazwyczaj są to barwy, które podkreślają naturalny róż płytki. Możesz wybrać wersję na wpół transparentną lub o mocnym kryciu. Istnieją nawet produkty ozdobione brokatowymi drobinkami.
Wybierz bazę na miarę twoich paznokci
Jakby tego było mało, masz do wyboru różne rodzaje bazy do paznokci. Jeśli masz naturalnie twardą płytkę, bez większych zniszczeń i ubytków, będziesz zadowolona z działania klasycznego podkładu. Jego niewątpliwym plusem jest delikatny skład. Za pomocą tej bazy wzmocnisz stylizację, ale nie przedłużysz paznokci.
Natomiast jeśli twoja płytka jest wymagająca, zwykłe bazy nie chcą się jej trzymać lub jest po prostu zniszczona, odpowiednim wyborem będzie mocna baza hybrydowa kauczukowa. Uzupełni ona poszarpane miejsca i przylgnie do powierzchni paznokcia, zapewniając tym samym trwały manicure. Może spodobać ci się także baza żelowa pod hybrydę. Pamiętaj, że nie usuniesz jej za pomocą cleanera. Będziesz musiała użyć do tego pilnika o grubej ziarnistości lub dobrej freazrki. Nie zapominajmy też o bazach witaminowych i proteinowych. Jak zapewniają ich producenci, posiadają one właściwości nawilżające i odżywiające.
Nie trać kontaktu z bazą hybrydową
Być może sama zdążyłaś odpowiedzieć na pytanie, czy pod lakier hybrydowy musi być nałożona baza? Profesjonaliści stanowczo odradzają rezygnację z tego produktu. Kiedy wykonasz stylizację hybrydową bez jego udziału, skrócisz trwałość całego manicure'u.
Czasem sytuacja mobilizuje nas do podjęcia eksperymentów. Niektóre użytkowniczki tej utwardzanej w promieniach UV metody, próbowały nałożyć np. top zamiast bazy. Jednak skutkiem używania produktów hybrydowych niezgodne z ich przeznaczeniem może być np. wystąpienie pieczenia lub po prostu stworzenie nieudanej stylizacji. Bez dobrego podkładu nie uzyskasz intensywnego wzmocnienia i wygładzenia. Kolorowy lakier nie wypełni ubytków spowodowanych osłabieniem lub zniszczeniami. Musisz się też liczyć z ryzykiem powstania przebarwień płytki.