Mimo porażki, w dobrym stylu z sezonem 2021/2022 eWinner 2. ligi pożegnali się zawodnicy KKS-u Kalisz. Podopiecznym Stanisława Szpyrki zabrakło niewiele, aby w meczu 34. kolejki wywalczyć remis. Końcowy kwadrans kakaesiacy grali w przewadze jednego zawodnika, a przyjezdnych dwukrotnie uchroniła przed stratą gola poprzeczka. Ostatecznie Chojniczanka Chojnice pokonała “Trójkolorowych” 3:2, a wśród kakaesiaków na listę strzelców wpisali się Nikodem Zawistowski i Michał Borecki.

Dość szybko, bo już w 10. minucie, goście wyszli na prowadzenie. Piłka, po wybiciu z rzutu różnego, niefortunnie odbiła się od stopy Przemysława Stolca, po czym wpadła do siatki. Chwilę później, także po rożnym, defensywa “Trójkolorowych” nie popisała się. Niepilnowany Szymon Skrzypczak wykorzystał wrzutkę na 5. metr, po czym z bliskiej odległości pokonał Mateusza Górskiego. Podrażnieni kakaesiacy nie mieli już nic do stracenia. W 27. minucie akcję wyprowadził Piotr Giel, który następnie dograł do Nikodema Zawistowskiego. Pomocnik KKS-u dobrze uderzył z ostrego kąta, tym samym zdobywając trafienie kontaktowe. Duma Kalisza poszła za ciosem i dość szybko zdobyła gola wyrównującego. Asystę zaliczył Nestor Gordillo, dogrywając do znajdującego się w polu karnym Michała Boreckiego. Ten wygrał pojedynek fizyczny i z główki skutecznie uderzył na bramkę.

Gol na 3:2 dla Chojniczanki padł znów po stałym fragmencie. Wbiegający w linię dogrania z rzutu wolnego, Paweł Czajkowski bez przeszkód skierował piłkę do bramki głową. Od 65. minuty zespół z Kaszub ponownie prowadził w meczu i ostatecznie nie dał sobie wyrwać tej przewagi, choć KKS zasłużył na co najmniej remis. W 78. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Daniel Ściślak. “Trójkolorowi” zaczęli widocznie dominować na murawie, co pozwoliło wypracować kilka stuprocentowych okazji. Poprzeczka dwukrotnie uchroniła gości przed stratą bramki – najpierw po strzale z główki Mateusza Majewskiego, później po uderzeniu z odległości Piotra Giela. Tuż przed zakończeniem starcia Chojniczanka mogła jeszcze podwyższyć prowadzenie, po podyktowanym za faul rzucie karnym. Strzał z wapna wybronił jednak kaliski goalkeeper, Mateusz Górski.

| fot. Michał Sobczak, Fakty Kaliskie

***
34. kolejka sezonu 2021/2022 eWinner 2. ligi, 22.05.2022, godz. 12:30, Stadion Miejski przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu
KKS Kalisz – Chojniczanka Chojnice 2:3 (2:2)
0:1 Przemysław Stolc 10. min (s), 0:2 Szymon Skrzypczak 17. min, 1:2 Nikodem Zawistowski 27. min, 2:2 Michał Borecki 37. min, 2:3 Paweł Czajkowski 65. min

KKS Kalisz: 12. Mateusz Górski – 37. Nikodem Zawistowski (85. min 16. Bartłomiej Putno), 26. Filip Kendzia, 3. Mateusz Gawlik, 32. Przemysław Stolc, 15. Jakub Staszak – 11. Michał Borecki (74. min 9. Mateusz Majewski), 24. Mateusz Wysokiński, 23. Adrian Łuszkiewicz (73. min 6. Andrzej Kaszuba), 10. Néstor Gordillo (85. min 14. Bartosz Gęsior) – 99. Piotr Giel.

Chojniczanka Chojnice: 19. Szymon Lewandowski – 31. Sebastian Olszewski, 3. Marcin Grolik, 5. Mateusz Bartosiak, 25. Kacper Kasperowicz, 11. Kamil Mazek (61. min 21. Marcin Trojanowski) – 45. Mateusz Cegiełka, 4. Paweł Czajkowski, 27. Filip Karbowy (61. min 10. Daniel Ściślak) – 17. Tomasz Mikołajczak (46. min 13. Konrad Formela), 30. Szymon Skrzypczak (82. min 7. Artur Pląskowski).

Żółte kartki: Łuszkiewicz, Borecki, Gawlik, Stolc, Putno (KKS) i Ściślak, Olszewski (Chojniczanka).
Czerwona kartka: Daniel Ściślak (78. min, Chojniczanka, za drugą żółtą).