Młodzi. Zdolni. Lokalni. Kolektywna grupa Nasza. Twórcza. Kaliska. przygotowała nową wystawę. To będzie ekspozycja plenerowa przy Bibliotece Głównej. Jej otwarcie wzbogaci koncert młodych muzyków skupionych również w Naszej. Twórczej. Kaliskiej.

Ośmioro młodych ludzi – Matylda Wolff, Paweł Ogórkiewicz, Asia Michalska, Spopielony, Bartek Kaźmierczak, Wojtus, Tymek Urbaniak, Maurycy Sobański, Jeremi Groch, z Kalisza lub z Kaliszem związanych, próbuje swoich sił w różnych kierunkach sztuki. Na wystawie przedstawią różnorodne prace i techniki – od grafiki, rysunku, kolażu, przez szeroko rozumiane sztuki wizualne i film, aż po muzykę i modę. Wydarzenie mogło dojść do skutku dzięki przychylności wiceprezydenta Kalisza Grzegorza Kulawinka i finansowemu wsparciu Miasta, jakie otrzymała Nasza. Twórcza. Kaliska.

Artyści zaprezentują twórczość charakterną, która nie lubi ograniczeń, wymyka się konwencjom i jednoznacznej interpretacji. Z pewnością to sztuka wymagająca ciągłych powrotów, ale – jak mówią sami artyści – liczne próby, wynikają nie z potrzeby doskonalenia warsztatu, a raczej z przytłaczającego wrażenia, że jeszcze coś może zostać dopowiedziane, że jeszcze o czymś można się przekonać.

13 lipca 2022: wernisaż wystawy plenerowej przed budynkiem Biblioteki Głównej przy ul. Legionów 66. Od godziny 18.00 będzie można oglądać prace, spotkać się i porozmawiać z twórczyniami i twórcami, o godzinie 20.00 zacznie się koncertowanie. Wernisażowe koncerty będą aż dwa! Wystąpią: Wojtus z Tymkiem oraz Spopielony.

 

Organizatorzy serdecznie zapraszają.