Już za kilka dni, do Kalisza zawitają ponownie instrumentaliści z całej Polski i z zagranicy. Wezmą oni udział w XIV Letniej Akademii instrumentów Dętych Blaszanych+, która odbędzie się w dniach 21-26 sierpnia 2022 r. W program imprezy, kojarzonej przede wszystkim z warsztatami instrumentalnymi dla uczniów, studentów i absolwentów szkół i akademii muzycznych, wpisane jest szereg wydarzeń artystycznych adresowanych do szerokiej publiczności.

Jak informuje Małgorzata Piotrowska, koordynatorka wydarzenia, udział w projekcie potwierdziło ok. 300 uczestników indywidualnych oraz 200 muzyków orkiestrowych, co daje łącznie około pół tysiąca osób, które przez tydzień będą trąbić w Kaliszu!

Letnia Akademia to jednak nie tylko zajęcia w ćwiczeniówkach. To przede wszystkim muzyka dochodząca zewsząd! A wszystko to w ramach projektu "Roztrąbiony Kalisz". Koncerty zostały pomyślane tak, by każdy znalazł coś dla siebie. Repertuar będzie różnorodny – od muzyki jazzowej, przez big-bandową do klasycznej. Muzycy zagrają w różnych przestrzeniach miejskich. Koncert inauguracyjny odbędzie się w Bazylice, gdzie później każdego dnia będą „Muzyczne spotkania u św. Józefa”, następne: w kościele oo. Franciszkanów, w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej. W Auli Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM, wykonawcy zaprezentują się wraz z Filharmonią Kaliską, a na finał zaplanowany został występ na specjalnej platformie na rzece Prośnie. Podczas koncertów wystąpią profesorowie Akademii, którzy przyjadą do Kalisza nie tylko z różnych części Polski, ale również m.in.: z Japonii, Wysp Kanaryjskich, Węgier, Rumunii i Włoch. Koncerty zapowiadają się zatem światowo! Do tego mnóstwo happeningów w różnych częściach miasta - będzie się działo!!!

Projekt został dofinansowany przez Miasto Kalisz.


Organizatorzy zapraszają serdecznie.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.
Szczegółowy program koncertów na plakacie i w załączniku poniżej.