Rzetelne giełdy kryptowalutowe: Sprawdź na co koniecznie zwrócić swoją uwagę przed inwestycjami

Jeśli myślisz o inwestowaniu w świat kryptowaluty, powinieneś zacząć od badania różnych giełd na rynku. Kiedy już zawęzisz swoje poszukiwania do garstki giełd, możesz zastosować się do tych wskazówek, aby znaleźć najlepszą dla siebie giełdę kryptowalut. Istnieje wiele dostępnych opcji, a wszystkie mają swoje zalety i wady. Znalezienie wymiany, która pasuje do Twoich potrzeb, może być wyzwaniem. W tym artykule wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę, decydując się na giełdę i podajemy kilka pomocnych wskazówek, od czego zacząć swoje badania.

Spójrz na cenę rynkową i strukturę opłat każdej giełdy

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić podczas oceny giełd kryptowalutowych, jest spojrzenie na ich strukturę opłat handlowych. Struktury opłat handlowych mogą się znacznie różnić, więc ważne jest, aby znaleźć taką, która działa dla Ciebie. Na przykład, możesz użyć tego narzędzia do porównania opłat giełdowych, aby zobaczyć, jak różne giełdy plasują się pod względem ich opłat handlowych. Innym ważnym czynnikiem do rozważenia jest cena rynkowa kryptowalut na każdej giełdzie. Cena, którą widzisz na każdej giełdzie może się różnić. Dzieje się tak dlatego, że każda giełda ma swój własny, unikalny popyt i podaż. Na przykład, jeśli jedna giełda ma większą podaż danej monety niż inna giełda, ta moneta będzie sprzedawana taniej na tej pierwszej.

Dowiedz się, jak dana giełda traktuje bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo konkretnej giełdy jest ważną kwestią. Jeśli giełda straci Twoje monety lub zostanie zhakowana, istnieje duża szansa, że nie uda Ci się ich odzyskać. Możesz użyć poniższej listy kontrolnej, aby określić, jak bezpieczna jest dana giełda:

  • Czy giełda ma historię udanych operacji? - Przyjrzyj się firmie, która stoi za giełdą. Jak długo działa w branży? Jakie są ich osiągnięcia? Czy byli zaangażowani w jakieś znaczące kontrowersje lub kradzieże?
  • Czy giełda posiada silne protokoły bezpieczeństwa?
  • Czy giełda używa dwuskładnikowego uwierzytelniania (2FA)? Co z innymi formami zaawansowanego uwierzytelniania, takimi jak biometria? Co z innymi zabezpieczeniami, takimi jak cold storage czy system powiadamiania o naruszeniu bezpieczeństwa?
  • Czy giełda ma jasny proces bezpieczeństwa w zakresie zgłaszania problemów? - Ważne jest, abyś wiedział, gdzie zgłaszać problemy z bezpieczeństwem. Co się stanie, jeśli stracisz swoje dane do logowania lub Twoje 2FA zostanie naruszone?

Ustal, czy dana giełda oferuje monety, które chcesz kupić

Jeśli z powodzeniem sprawdziłeś wszystkie poprzednie kroki, ostatnią rzeczą, którą powinieneś zrobić jest upewnienie się, że wybrana przez Ciebie giełda oferuje monety, które chcesz kupić. Na przykład, jeśli chcesz kupić bitcoin, będziesz musiał użyć giełdy bitcoinowej. Jeśli chcesz kupić inny altcoin, będziesz musiał użyć giełdy altcoin. Możesz użyć coinmarketcap, aby zobaczyć, na których giełdach każda moneta jest przedmiotem obrotu. Alternatywnie możesz również użyć prostszego narzędzia do porównywania giełd kryptowalut, aby szybko zobaczyć, które giełdy oferują monety, które chcesz kupić.