Podział punktów w meczu 11. kolejki eWinner 2. ligi. KKS Kalisz, w bardzo ciekawym spotkaniu, zremisował na własnym obiekcie z rezerwami Lecha Poznań 2:2. Goście dość szybko, bo już w 4. minucie, wyszli na prowadzenie po bramce Artura Sobiecha. Trafienie wyrównujące, w 20. minucie, zdobył uderzeniem z główki Filip Kendzia. Chwilę później kaliski zespół prowadził za sprawą gola Michała Boreckiego. Od 53. minuty, po drugiej żółtej kartce dla Mateusza Gawlika, KKS grał w osłabieniu.

Mecz rozpoczął się od dwóch solidnych okazji Nikodema Zawistowskiego i Piotra Giela. Odpowiedź Lecha II była jednak szybka i skuteczna. Artur Sobiech wykorzystał wysunięcie piłki w polu karnym przez jednego z kolegów i wewnętrzną częścią stopy celnie uderzył na bramkę Krakowiaka. Pierwszego gola KKS zdobył w 20. minucie. Niepilnowany Filip Kendzia główką skierował futbolówkę do siatki, w ten sposób doprowadzając do remisu. Na kolejne trafienie nie czekaliśmy długo. Już 3 minuty później, rajd flanką Daniel Kamiński zakończył płaskim dograniem w kierunku wbiegającego Michała Boreckiego. Ten nie pomylił się i na wślizgu uderzył celnie. Przed przerwą podopieczni Bartosza Tarachulskiego mogli ustalić wynik meczu. Kolejne dwie okazje miał Nikodem Zawistowski, a po jednej z nich piłka odbiła się od poprzeczki.

Po przerwie stuprocentowej okazji nie wykorzystał Piotr Giel, którego świetnie “obsłużył” jeden z kakaesiaków. W 53. minucie Mateusz Gawlik zobaczył w spotkaniu drugą żółtą kartkę i resztę czasu KKS grał w osłabieniu. Był to moment przełomowy w meczu, który napędził Lecha II Poznań. Maciej Krakowiak kilka razy świetnie spisał się między słupkami, jednak w 75. minucie nie miał szans przy próbie z główki Bartosza Tomaszewskiego. Rywal wyskoczył najwyżej ze wszystkich w polu karnym i skutecznie przetransportował piłkę do bramki. KKS nie złożył broni i osłabiony walczył do końca. Gola na wagę cennego zwycięstwa mógł zdobyć jeszcze Nestor Gordillo, ale uderzenie z główki zostało świetnie wybronione przez bramkarza Lecha II. Ostatecznie w 11. kolejce eWinner 2. ligi doszło do podziału punktów. Kolejny mecz “Trójkolorowi” rozegrają na wyjeździe. W sobotę 24 września, kakaesiacy zmierzą się w Puławach z tamtejszą Wisłą. Początek meczu o 16:00.

| fot. Michał Sobczak, Fakty Kaliskie

***
11. kolejka sezonu 2022/2023 eWinner 2. ligi, 18.09.2022, godz. 12:30, Stadion Miejski przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu
KKS Kalisz – Lech II Poznań 2:2 (2:1)
0:1 Artur Sobiech 4. min, 1:1 Filip Kendzia 20. min, 2:1 Michał Borecki 23. min, 2:2 Bartosz Tomaszewski 75. min.

KKS Kalisz: 1. Maciej Krakowiak – 6. Kasjan Lipkowski (46. min 10. Néstor Gordillo), 26. Filip Kendzia, 3. Mateusz Gawlik, 42. Wiktor Smoliński, 77. Daniel Kamiński (84. min 19. Piotr Zmorzyński) – 11. Michał Borecki (77. min 16. Bartłomiej Putno), 23. Adrian Łuszkiewicz, 24. Mateusz Wysokiński (84. min 71. Kamil Koczy), 37. Nikodem Zawistowski – 9. Piotr Giel (58. min 17. Jakub Głaz).

Lech II Poznań: 12. Krzysztof Bąkowski – 18. Mateusz Żukowski, 4. Bartosz Tomaszewski, 2. Maksymilian Pingot (82. min 9. Łukasz Spławski), 17. Krystian Palacz – 23. Jakub Antczak (72. min 22. Norbert Pacławski), 6. Tomasz Cywka, 10. Antoni Kozubal (46. min 20. Adrian Laskowski), 16. Maksym Czekała (58. min 21. Patryk Gogół), 11. Filip Wilak (82. min 7. Krystian Sanocki) – 19. Artur Sobiech.

Żółte kartki: Gawlik (KKS, x2) i Czekała, Pingot, Palacz (Lech II).
Czerwona kartka: Mateusz Gawlik (53. minuta, KKS Kalisz, za drugą żółtą).