Kaper Quartet wystąpi w Akceleratorze Kultury, w piątek, 30 września, o godzinie 19.00. Projekt poświęcony jest pamięci Bronisława Kapera - pierwszego w historii Polski zdobywcy Oscara za muzykę do filmu.

Bronisław Kaper to jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskich XX wieku, twórca ścieżek dźwiękowych do ponad 150 hollywoodzkich produkcji i pierwszy w historii Polski zdobywca Oscara za muzykę do filmu. - Pomimo faktu, iż po utwory Kapera sięgali najwybitniejsi przedstawiciele światowej muzyki jazzowej tacy jak Miles Davis, John Coltrane, czy Ella Fitzgerald, a wiele skomponowanych przez niego melodii na stałe zapisało się w kanonie standardów muzyki jazzowej, w Polsce nadal jest to nazwisko zupełnie nieznane - podkreślają muzycy formacji.

W skład Kaper Quartet wchodzą wybitni instrumentaliści, doświadczeni muzycy sesyjni, absolwenci Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, mający na koncie wiele sukcesów na najbardziej prestiżowych konkursach muzycznych w Polsce. Grupę tworzą gitarzysta Michał Kaczmarczyk, saksofonista Dawid Tokłowicz, basista Bartek Kucz oraz perkusista Maciej Burzyński.

Kaper Quartet wystąpi w piątek, 30 września, o godzinie 19.00, w Akceleratorze Kultury. Bilety w cenie 20 i 25 pln można kupić w Akceleratorze Kultury, Wieży Ciśnień oraz przez stronę biletomat.pl.