Ośrodek Kultury Plastycznej wraz z Wydziałem Pedagogiczno-Artystycznym zapraszają na otwarcie wystawy dyplomantów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Wernisaż odbędzie się 7 października w Galerii Wieża Ciśnień.

Wystawa daje możliwość przyjrzenia się dyplomom artystycznym - licencjackim i magisterskim, zrealizowanym w 2021/2022 roku przez absolwentów kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza  - Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu. Jest wyjątkową okazją do wyjścia na zewnątrz, zaprezentowania szerszej publiczności dzieł będących podsumowaniem intensywnej nauki i aktywności twórczej. Stwarza również możliwość skonfrontowania indywidualnych prac ze zbiorową ekspozycją.Dyplomy powstały w wyniku obserwacji świata i zachodzących w nim zmian oraz indywidualnych potrzeb i emocji, poprzez świadomy dobór artystycznego medium odnoszącego się do tradycyjnych lub nowych technologii.

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace zrealizowane niemal we wszystkich pracowniach kaliskiego WPA. Jej kuratorem jest dr Agnieszka Godszling – wykładowca na Wydziale  Pedagogiczno – Artystycznym w Kaliszu UAM w Poznaniu, samodzielnie kieruje Pracownią Tkaniny Artystycznej i Struktur Wizualnych. W 2015 roku Agnieszka Godszling uzyskała stopień doktora sztuki na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Wydział Tkaniny i Ubioru. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych. Laureatka wielu nagród i wyróżnień.  Od 2019 roku kuratorka kolejnych edycji wystawy „Dyplomy”.

Dyplomy
wernisaż: 7 października 2022, godz. 18.30
Ośrodek Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień im. Bogdana Jareckiego w Kaliszu (ul. Górnośląska 66a)

WSTĘP WOLNY