M.in. osiedle "Wzgórza Kalisza" odwiedzą podczas kolejnego Kaliszobrania miłośnicy historii miasta. Kolejny spacer z cieszącego się niesłabnącą popularnością cyklu odbędzie się już w najbliższą sobotę, 24 września.

Uczestnicy Kaliszobrania tym razem spotkają się w samo południe, na przystanku KLA, przy hali OSRiR (ul. Łódzka). - Powędrujemy ulicami Żwirki i Wigury w stronę pachnącego przecież nowością osiedla „Wzgórza Kalisza”, by zakończyć wędrówkę na ulicy Warszawskiej - zachęca Piotr Sobolewski, przewodnik PTTK i pomysłodawca cyklu. - W ten sposób zrealizowane zostanie hasło tego spaceru: „Przecieramy szlak nowemu odcinkowi Trasy Bursztynowej”. Owo przecieranie będzie miało rzecz jasna wymiar cokolwiek symboliczny ale serwowane przez prowadzącego podczas imprezy wiadomości związane z okolicą będą już jak najbardziej dosłowne, konkretne i, miejmy nadzieję, interesujące. A może znajdzie się trochę czasu na dodatkową niespodziankę.

Kaliszobranie to cykl spotkań kaliskiego Koła Przewodników Miejskich i Terenowych PTTK im. Adama Chodyńskiego z turystami i mieszkańcami Kalisza. Pierwszy spacer w ramach serii odbył się w 2009 roku.