
Był wychowankiem Klubu Sportowego Prosna Kalisz, sędzią klasy międzynarodowej w boksie olimpijskim. Sędziował m.in. podczas mistrzostw Polski, ale i międzynarodowych, rozgrywanych we Włoszech, w Czechach, Niemczech, a także, gdy walczyła reprezentacja Polski.
Janusz Stabno był również publicystą. W latach 2005-2007 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika „Bokser”. Był autorem wielu publikacji poświęconych boksowi i słynnym pięściarzom. Wśród nich są m.in. „Kaliszanie na ringu 1932-2019. Tom 1 i 2” oraz biografia Tadeusza Grzelaka, wydana przez Kaliskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk w ramach serii „Kaliszanie”. Współpracował z branżowym portalem bokser.org.
Przez wiele lat pracował w Polskim Związku Bokserskim, m.in. na stanowiskach sekretarza generalnego i rzecznika prasowego.
Cześć Jego pamięci!