Noworoczne postanowienia? Gubimy brzuszek!

Wraz z nadejściem nowego roku, wiele osób decyduje się na to, by wprowadzić w swoim życiu daleko idące zmiany. Chcemy rozpocząć całkowicie nowy etap i cieszyć się każdym, kolejnym dniem. Jednym z noworocznych postanowień, które stawiamy sobie najczęściej za nadrzędny cel jest zgubienie nadprogramowych kilogramów. Chcemy uzyskać wymarzony wygląd i szczupła sylwetkę, a pomóc nam może w tym domowa siłownia. Jak więc można ją zorganizować i co będzie nam potrzebne?

Domowa siłownia? Zadbaj o przestrzeń!

Siłownia domowa jest świetnym sposobem na to, by zgubić brzuszek i spełnić swoje postanowienia noworoczne odnośnie zdrowej i szczupłej sylwetki. Okazuje się, że jest to również świetne rozwiązanie dla osób nieśmiałych, które nie do końca dobrze czują się w zatłoczonych, publicznych siłowniach. Jednocześnie siłownia domowa wymaga tego, by można było ją odpowiednio zorganizować. W pierwszej kolejności musimy zadbać o to, by znaleźć odpowiednie miejsce na jej urządzenie. Z pewnością umieszczenie wszelakich elementów do treningu będzie wymagała odpowiedniej ilości miejsca. Zastanówmy się więc, czy siłownia domowamoże być zorganizowana w garażu, czy być może lepiej sprawdzi się przestronna piwnica? Zadbajmy również o to, by nasze sprzęty, które umieścimy w siłowni nie kolidowały ze sobą. Odpowiednia ilość przestrzeni zagwarantuje nam również pełne bezpieczeństwo i zminimalizuje ryzyko kontuzji.

Jakich sprzętów nie może zabraknąć w domowej siłowni?

Siłownia domowa ma nam przede wszystkim możliwości do efektywnego wypracowania masy mięśniowej i zgubienia zbędnych kilogramów. Jednocześnie będzie to możliwe tylko i wyłącznie wtedy, kiedy zadbamy o to, by siłownia domowa została odpowiednio wyposażona. Co więc z pewnością się nam przyda? Otóż wszystko zależy od tego, jakie posiadamy możliwości przestrzenne. Jeśli nie jesteśmy ograniczeni metrażem, wówczas śmiało możemy zdecydować się na sztangi, bieżnie do treningów cardio, a także inne maszyny do ćwiczeń np. mięśni brzucha czy mięśni nóg. Z kolei jeśli nasza siłownia domowa posiada nieco bardziej ograniczony metraż, wówczas musimy zdecydować się na sprzęty wielofunkcyjne. Sprawdzą się więc sztangi, a także wymienne talerze do sztangi o zróżnicowanej wadze. Wówczas jedna sztanga może nam posłużyć do wykonywania różnego rodzaju ćwiczeń. Dodatkowo możemy skorzystać także ze sprzętów, które pozwalają ćwiczyć wiele partii mięśniowych jednocześnie, co również pomoże nam zaoszczędzić nieco więcej przestrzeni. Warto więc dokładnie poznać możliwości naszej siłowni, szczególnie w momencie, kiedy zaczniemy kupować jej wyposażenie.

Siłownia domowa to nie wszystko! Liczą się również chęci!

Siłownia domowa będzie jednym z głównych motywatorów do pracy nad sobą i walki o wymarzoną sylwetkę. Jednocześnie musimy zadać sobie sprawę z tego, że sama obecność sztangi i innych sprzętów nie będzie jeszcze determinowała naszego sukcesu. Możemy bowiem godzinami wymieniać i przekładać talerze do sztangi, a nasza waga w dalszym ciągu będzie stała w miejscu. Pamiętajmy więc, że najważniejsze w zgubieniu zbędnych kilogramów są nasze chęci i zaangażowanie. Najlepiej będzie jeśli:

  • wypracujemy sobie swoisty schemat treningów i skrupulatnie będziemy go przestrzegać;
  • zadbamy o codzienną dawkę motywacji;
  • sprawimy, że siłownia domowa i regularne treningi staną się dla nas sposobem na życie.

Co więcej, noworoczne postanowienia mają obowiązywać przez cały rok, a nie tylko przez wybrany okres czasu. Postarajmy się więc zadbać o to, by siłownia domowa stała się dla nas miejscem, do którego udajemy się każdego dnia z uśmiechem na ustach i motywacją do ciężkiej pracy. Dzięki temu będziemy mogli oczekiwać rzeczywiście spektakularnych rezultatów i w krótkim czasie zauważymy wyraźne zmiany w naszym wyglądzie zewnętrznym. Wszystko jest więc w naszych rękach, a nasza siłownia domowai sztangi oraz inne sprzęty jakie się w niej znajdą, są jedynie niezbędnym wsparciem.