Prezentowany na wystawie cykl jest zainspirowany doświadczeniem „inności” obcych miejsc i poczuciem potrzeby mierzenia się z własnymi wyobrażeniami na temat odległych horyzontów. Autorka pokazuje rzeźby i tkaniny z nadrukiem. Formy plastyczne zostały wykonane z modelowanych i utwardzonych żywic epoksydowych. Prezentacja prac artystki od lat związanej z Kaliszem jest realizacją Nagrody Publiczności przyznanej podczas „A-Kumulacji 2021, Kaliskiego Biennale Sztuki”.
- Beata Kotecka po powrocie do Kalisza ze swej kolejnej artystycznej podróży podzieli się z publicznością swoimi wrażeniami i doświadczeniami, podczas finisażowego wieczoru autorskiego - mówią organizatorzy. - Początek wydarzenia o godzinie 19.00, natomiast spotkanie autorskie z artystką zaplanowaliśmy na godzinę 20.00.
Wstęp jest wolny. Wystawę można oglądać do 8 kwietnia.
Beata Kotecka jest rzeźbiarką, prowadzi Pracownię Rzeźby na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, z którym jest związana od czasów studiów. Pracuje na stanowisku profesora uczelni. Przewód habilitacyjny i doktorat uzyskała na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Jest stypendystką programu Erasmus oraz programu ID-UB (Inicjatywa Doskonałości-Uczelnia Badawcza), w ramach którego realizuje projekt artystyczno-badawczy Touch-See-Feel. Z tego powodu, od początku zeszłego roku, gościła na Uniwersytecie w Sewilli w Hiszpanii, na Uniwersytecie of Beira Interior w Portugalii, Uniwersytecie Jordańskim w Ammanie, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Uniwersytecie Nahda w Egipcie. Jej podróżom do zagranicznych uczelni towarzyszą wystawy prac studenckich i twórczości własnej. Choć nie urodziła się w Kaliszu, mówi o nim, że jest jej miastem.