Pałac w Antoninie przemówił muzyką: ‘‘Dźwiękiem malowane’’ porusza

W zabytkowych salach Pałacu Myśliwskiego w Antoninie rozbrzmiały dźwięki, które wyglądały jak obrazy. Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zaproponowało wieczór, w którym klasyka spotkała się z autorską wyobraźnią wykonawców i publiczność mogła poczuć się jak w muzycznej galerii.
- Dźwiękiem malowane zmieniło pałac w salę pełną muzycznych pejzaży
- Artyści łączyli brzmienia tak, że publiczność słuchała bardziej obrazami niż nutami
Dźwiękiem malowane zmieniło pałac w salę pełną muzycznych pejzaży
Koncert z cyklu “Dźwiękiem malowane” odbył się 26 października 2025 w Pałac Myśliwski w Antoninie i został zorganizowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Program oscylował między romantycznym kunsztem a współczesnymi akcentami — od utworów Fryderyka Chopina, przez Stanisława Moniuszkę i Johannesa Brahmsa, po kompozycje Bernarda Andrèsa. Każdy fragment programu był potraktowany jak krótka impresja, która budowała kolejne muzyczne obrazy 🎶.
Wystąpili:
- Izabela Metler — mezzosopran
- Basia Szelągiewicz — skrzypce
- Michał Zator — harfa, śpiew
- Kamil Ignaszak — fortepian
Artyści łączyli brzmienia tak, że publiczność słuchała bardziej obrazami niż nutami
Połączenie mezzosopranu z harfą, smyczkami i fortepianem stworzyło intymną, a zarazem wielobarwną opowieść. W tej kameralnej formule znane tematy zyskały nowe kontury — miejscami delikatne, miejscami pełne ekspresji — co wpaść mogło do ucha nie tylko miłośnikom klasyki, ale również tym, którzy przyszli na wieczór ciekawości. Atmosfera pałacowych wnętrz dodała wydarzeniu dodatkowej dramaturgii i pozwoliła muzyce oddychać.
Fotoreportaż z koncertu wykonała Karolina Bazan, dokumentując zarówno momenty gry, jak i reakcje słuchaczy 😊.
na podstawie: CKiS Kalisz.
Autor: krystian

