kks-kalisz-walczy-o-awans-zapowiedz-mecuz-z-radunia

KKS Kalisz, to drużyna, która nadal uczestniczy w walce o awans do 1. Ligi. Kaliszanie plasują się aktualnie na pozycji numer 6, czyli ostatnim miejscu, które gwarantuje udział w barażach. Tuż za ich plecami plasuje się Motor Lublin, który również jest zainteresowany awansem do fazy play-off. Czy KKS wygra swój kolejny mecz ligowy z Radunią?

KKS Kalisz

Na koncie zespołu z Kalisza znajduje się dokładnie 50 wywalczonych punktów. Po 31 rozegranych meczach mogą pochwalić ją najlepszą ofensywą na tym poziomie rozgrywkowym, ponieważ zdobyli aż 56 bramek. Nawet aktualny lider, czyli Polonia Warszawa zdobyła 2 gole mniej. Lekkim problemem tej drużyny może być jednak postawa w defensywie, ponieważ stracili aż 40 goli, co jest z kolei najgorszym wynikiem z czołowej 9 tabeli.

Kaliszanie do tej pory całkiem umiejętnie korzystali z atutu własnego boiska. W 16 rozegranych meczach wywalczyli 29 punktów i w tej klasyfikacji tracą tylko 3 oczka do lidera z Olsztyna. Większość bramek udało im się zdobyć również na swoim boisku, ponieważ aż 35 razy trafili do siatki przed własną publicznością.

Jeśli chodzi o mecze wyjazdowe, a te bardziej powinny nas interesować w przypadku rywalizacji z Radunią Stężyca, to tutaj statystyki wyglądają gorzej. Kaliszanie stracili dokładnie tyle samo bramek w delegacjach, co w meczach przed własną publicznością natomiast strzelili aż 14 goli mniej. Przełożyło się to również na bilans wywalczonych punktów, ponieważ w 15 rozegranych meczach poza swoim stadionem uzbierali 21 oczek.

KKS Kalisz w ostatnim meczu ligowym mocno rozczarował swoich kibiców. Fani tego zespołu, a nawet eksperci oraz analitycy zakładów bukmacherskich uważali, że gospodarze są zdecydowanym faworytem w meczu z Siarką Tarnobrzeg. Ostatecznie rywalizacja zakończyła się jednak remisem, który skomplikował sytuację zespołu z Kalisza w kontekście walki o baraże. W kolejnej potyczce nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów, ponieważ w przypadku zwycięstwa Motoru na dwa mecze do końca sezonu stracą pozycję gwarantującą udział w barażach.

kks-kalisz-statystyki-zaklady-bukmacherskie

KKS Kalisz – statystyki:

  • KKS Kalisz nie przegrał w 2 ostatnich meczach.
  • Kaliszanie zremisowali z Siarką Tarnobrzeg w ostatniej rywalizacji ligowej.
  • 3 z 4 ostatnich meczów tego zespołu nie zakończyły się wynikiem btts.
  • KKS Kalisz wygrał 2 ostatnie mecze z Radunią.
  • W 3 poprzednich starciach tych drużyn wygrywała ekipa grająca na swoim boisku.

Radunia Stężyca

Projekt w klubie ze Stężycy stał się popularny w naszym kraju ze względu na spore inwestycje. W tym momencie właścicielom nie udało się jednak wprowadzić klubu do wyższego poziomu rozgrywkowego niż 2. Liga i nie zmieni się to po najbliższej kampanii. Radunia z uwagi na słabe wyniki w tym sezonie musi bronić się przed spadkiem, a nie spoglądać w kontekście awansu do 1. Ligi.

Klub ze Stężycy plasuje się w tym momencie na 14 miejscu w tabeli. Po 31 rozegranych meczach na koncie tego zespołu znajdują się zaledwie 34 punkty, co stanowi tylko jedno oczko przewagi nad strefą spadkową. W związku z tym można się spodziewać, że do ostatniej kolejki ta drużyna będzie uczestniczyć w walce o utrzymanie, szczególnie jeśli podtrzyma formę z minionych tygodni.

Radunia w ostatnich meczach ligowych spisała się zdecydowanie poniżej oczekiwań, notując zaledwie 2 wywalczone punkty w 6 rywalizacjach. Poprzednie zwycięstwo tego zespołu miało miejsce 1 kwietnia w rywalizacji wyjazdowej z Kotwicą Kołobrzeg, co było sporym zaskoczeniem dla zakładów bukmacherskich.

Radunia do tej pory straciła aż 57 bramek i tylko 2 zespoły mogą pochwalić się gorszym rezultatem. Pod kątem gry ofensywnej jest to jednak drużyna, która strzeliła 3 bramki więcej niż kotwica Kołobrzeg, która plasuje się na pozycji wicelidera. W związku z tym w najbliższej rywalizacji z zespołem z Kalisza można się spodziewać wymiany ciosów.

radunia-stezyca-statystyki-superbet-zaklady-bukmacherskie

Radunia Stężyca – statystyki:

  • Radunia wygrała ostatnie spotkanie domowe z tym rywalem w 2021 roku.
  • Radunia nie przegrała jeszcze meczu na swoim boisku z KKS Kalisz.
  • Drużyna ze Stężycy zachowała czyste konto w dwóch ostatnich meczach z tym rywalem.
  • Radunia wygrała żadnego z 3 ostatnich meczów domowych.
  • Radunia Stężyca ma serię 6 kolejnych meczów bez zwycięstwa.

Zakłady bukmacherskie – pełna oferta

Z uwagi na aktualną sytuacją w tabeli, a także formę obu zespołów zakłady bukmacherskie online nie mają wątpliwości, że faworytem tego meczu jest ekipa przyjezdna. Ogólnie jednak można powiedzieć, że kursy są bardziej wyrównane, niż można było się tego spodziewać. Drużyna z Kalisza zwyciężyła w swoich 2 ostatnich delegacjach, nie tracąc nawet jednego gola i zdobywając łącznie aż 5 bramek. Radunia znajduje się za to w dołku formy, notując 6 kolejnych meczów bez zwycięstwa, jednak o wiele lepiej spisywała się przed własną publicznością. Od początku wznowienia rozgrywek klub ze Stężycy przegrał tylko jedną rywalizację na swoim boisku i mowa tutaj o pojedynku z Garbarnią Kraków. Z zespołów znajdujących się w górnej części tabeli na tym obiekcie nie udało się wygrać między innymi Wiśle Puławy.

Oba zespoły są drużynami, które strzelają sporą liczbę bramek. Radunia ma aż 46 trafień na koncie, co jest lepszym wynikiem od niektórych zespołów z czołówki. Kaliszanie również potrafią zdobywać gole i wykorzystują słabsze defensywy rywali, a z taką przyjdzie im się zmierzyć. W przypadku tej rywalizacji ciekawą opcją może być typ z wynikiem btts. Radonia w każdym z ostatnich 3 meczów domowych straciła przynajmniej jedną bramkę. Kaliszanie mają za to serię 3 kolejnych delegacji, w których zdobywali przynajmniej jednego gola. Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się wysokim zwycięstwem KKS-u w stosunku 5:1. Czy tym razem będzie podobnie?

Sprawdź najnowsze wiadomości z Kalisza i nie przegap najważniejszych wydarzeń!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95