Pod takim hasłem odbył się Piknik na Rodzinnych Ogródkach Działkowych im. 1000-lecia Państwa Polskiego na Osiedlu Majków. Na spotkanie zaprosił prezydent Krystian Kinastowski.

Na mieszkańców, którzy przyszli na piknik czekały: ognisko, grill, gra w bule, animacje i zamek dmuchany, a do tego zabawa przy dźwiękach akordeonu.

Kaliszanie mieli także szansę spróbować swoich sił w grze w bule. Zasady gry tłumaczyli: Rafał Kaczmarek, Konrad Broniecki i Marek Broniecki z Klubu Sportowego Petanque „TS Liskowiak Lisków”, wielokrotni mistrzowie Polski, zdobywcy Pucharów Polski oraz zwycięzcy wielu prestiżowych turniejów w bule, czyli petanque. Ponadto Rafał Kaczmarek brał udział w Mistrzostwach Świata i Europy rozgrywanych w tej dyscyplinie. Wspólnie z zawodnikami chętni mogli wziąć udział w turnieju z nagrodami.

Najmłodsi mogli poskakać na dmuchanym zamku lub dołączyć do zabawy z animatorką.

Przy ognisku czekały przysmaki z grilla, a także zupa grochowa. Smaczne przekąski zapewniła także firma Społem PSS w Kaliszu. Na ich stoisku można było spróbować chleba ze smalcem lub gziką, a także słodkich wypieków.

Imprezę zorganizowała Kancelaria Prezydenta Miasta.