Starostwo Powiatowe w Kaliszu: Umowa na przebudowę drogi powiatowej w Dębe podpisana
Skrócenie czasu podróży i zwiększenie bezpieczeństwa - oto obietnice dla mieszkańców Dębe związane z najnowszym projektem modernizacji lokalnej infrastruktury drogowej. Ostatnie podpisy zostały właśnie rzucone na dokument, który zapoczątkuje odmianę na jednej z powiatowych arterii.
  • Przebudowa drogi powiatowej nr 4609P w miejscowości Dębe ma na celu podniesienie standardu bezpieczeństwa.
  • Kaliska firma ALFA Sp. z o.o. pokieruje pracami modernizacyjnymi.
  • Planowane zakończenie prac to lipiec bieżącego roku, a koszt inwestycji to ponad 365 tys. zł.

Mieszkańcy Dębe mogą spodziewać się znaczących ulepszeń w infrastrukturze drogowej. Niebawem rozpoczną się prace nad przebudową i wzmocnieniem poboczy drogi powiatowej nr 4609P, które obiecują nie tylko usprawnienie przepływu ruchu, ale przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa pieszych. Niemała inwestycja, której wartość oscyluje wokół kwoty 365 tysięcy złotych, przybliży ten region do współczesnych standardów komunikacyjnych.

Na liście niezbędnych prac znalazły się roboty ziemne, przygotowawcze, a także prace związane z odwodnieniem i konstrukcją podbudowy. Szczególną uwagę poświęci się przebudowie istniejących zjazdów i wykonaniu warstwy ścieralnej. Przedsięwzięcie to jest odpowiedzią na rosnące potrzeby społeczności lokalnej, które z zadowoleniem przyjęły wiadomość o rozpoczynających się zmianach.

Odpowiedzialna za realizację projektu firma ALFA Sp. z o.o. ma za zadanie zakończyć prace do lipca tego roku. Inwestycja jest efektem współpracy Powiatu Kaliskiego i Gminy Żelazków, które wspólnie pokrywają koszty modernizacji. Już wkrótce mieszkańcy i podróżujący przez Dębe będą mogli cieszyć się płynniejszą i bezpieczniejszą jazdą. Całą społeczność lokalną ogarnia optymizm, a prace, które wkrótce ruszą, mają szansę stać się symbolem rozwoju i troski o dobro mieszkańców.


Opierając się na: Starostwo Powiatowe w Kaliszu