Informujemy, iż z przyczyn niezależnych od organizatora planowany koncert GRAŻYNY SZAPOŁOWSKIEJ „Kochaj mnie” został odwołany.
Kasa Centrum Kultury i Sztuki zwraca pieniądze za zakupione bilety.

 


Grażyna Szapołowska zasłynęła z wielu wspaniałych ról filmowych, telewizyjnych czy teatralnych oraz z udziału w licznych wydarzeniach muzycznych, m.in. w Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Tym razem ujmuje nas zmysłowym głosem snując opowieść o różnych odcieniach miłości. Towarzyszy jej znakomity zespół muzyków z następującym instrumentarium:
saksofon // gitara // instrumenty klawiszowe // bas // perkusja. Płyta „Kochaj mnie” jest klimatyczna, nastrojowa i subtelna, a Artystka czaruje publiczność swoją niepowtarzalną kreacją.

Grażyna Szapołowska – aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, producentka, autorka książek, tekstów piosenek i ich wykonawczyni. Występowała na scenie Teatru Narodowego z przerwami od 1977 do 2011 roku. Grała w licznych spektaklach Teatru Telewizji. Na wielkim ekranie debiutowała w „Zapachu Ziemi” (film polsko-jugosłowiański). Występowała w filmach włoskich, niemieckich, węgierskich (film „Inne spojrzenie” został dostrzeżony w Cannes). Znamy ją z „Wielkiego Szu”, u boku Jana Nowickiego oraz z komedii muzycznej „Lata dwudzieste, lata trzydzieste” Janusza Rzeszowskiego, czy filmów Krzysztofa Kieślowskiego „Bez końca” i „Krótki film o miłości”. Za kreację w tym ostatnim filmie odebrała nagrodę Srebrnego Hugo w Chicago. Wielkie jej kreacje to matka w „Kronikach domowych” Leszka Wosiewicza, czy Telimena w „Panu Tadeuszu” A. Mickiewicza, w reżyserii Andrzeja Wajdy. Ostatnio mogliśmy ją zobaczyć w filmie Patryka Wegi „Botoks”.
Brała również udział z wielkim sukcesem w koncertach Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz w programach telewizyjnych związanych z muzyką – III Edycja – „Jak oni śpiewają” oraz jako juror programu „Bitwa na głosy”.
Wydała zbiór opowiadań „Pocałunki i książki”, z których „Ścigając Pamięć”, jest autobiografią aktorki przeplataną wzruszającą historią o przemijaniu, a Listy miłosne, które pisał do niej przyjaciel, to nie lada gratka dla ludzi ceniących szczerość i oddanie.
Za wszystkie jej osiągnięcia posypały się nagrody filmowe – Złote Kaczki, Polskie Nagrody Filmowe – Orły, odznaczenia takie jak Złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis i order Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. W plebiscycie słuchaczy Polskiego Radia w 2000 roku otrzymała tytuł Najsłynniejszego Polaka. Odciskała dłoń podczas Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, a w 2003 roku została uhonorowana umieszczeniem tablicy z odlewem podpisu w Alei Gwiazd, na Rynku Staromiejskim w Toruniu, przed Dworem Artusa.
Ostatnie jej ukochane dzieło to płyta „Kochaj mnie” z 2016 roku (wydana przez Polskie Radio). Inspiracją do jej nagrania były liczne spotkania z fanami, którzy pytali o piosenki. Muzykę skomponował Włodzimierz Kiniorski, a teksty napisali m.in. córka aktorki Katarzyna Jungowska, sama aktorka, ale także mamy tu takie perełki – teksty poetów takich, jak B. Loebl, W. Szymborska, J. Kofta, B. Okudżawa.
Mamy nadzieję, że spotkanie z aktorką i autorką w jednej osobie, ze względu na bliskość jaką stwarza ona w kontakcie z publicznością, zapadnie na długo w państwa pamięci.