Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kalisz

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu serdecznie zaprasza w dniu 19 września 2020 r. na warsztaty rodzinne z Adrianem Kempą

REkreacja to propozycja warsztatów Adriana Kempy.
Zapraszamy do wspólnej warsztatowej gry artystycznej. Będziemy tworzyć nowe przedmioty ze starych, będziemy mierzyć się z czasem i będziemy mierzyć się z sobą. Będziemy kreować i kierować, ćwiczyć i liczyć i ciąć i giąć i malować i rysować! Pełna Rekreacja!
Spotykamy się w sobotę 19 września 2020 r. od godz. 11.00 do 12.30 w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina.
Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 7 do 12 lat wraz z opiekunami na wspólną i twórczą zabawę.
Warsztaty rodzinne są bezpłatne i odbywają się cyklicznie w wybrane soboty. Materiały zapewnia organizator. Liczba miejsc ograniczona.
Zapisy na warsztaty prowadzi Ewa Kopeć
Tel. 516 190 221


Adrian Kempa                                               
Absolwent Liceum Plastycznego w Kaliszu. Ukończył studia na kierunkach malarstwo i edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Poznaniu. W działalności artystycznej zajmuje się malarstwem, projektowaniem graficznym, rysunkiem i sytuacjami rysunkowymi w przestrzeni, działaniami w miejscach publicznych. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych zarówno w kraju, jak i za granicą. Swoje prace pokazywał m.in. w ramach wystawy „Rysować” w Galerii Wozownia w Toruniu, Kaliskiego Biennale Sztuki A-Kumulacje w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina, „Salonu odrzuconych” w PGS w Sopocie, Multi Art. Festivalu oraz w Galerii Propaganda w Warszawie.

Jego aktywność artystyczna koncentruje się wokół zagadnień przestrzeni wspólnej, obecności sztuki w miejscach publicznych, nie-miejsc, relacji między codziennością a sztuką. Podejmuje grę z przestrzenią, otoczeniem zewnętrznym, ale i odbiorcą; jego projekty otwarte są bowiem na interakcję i dialog.