Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kalisz

Kaliscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 29, 30 i 38 lat. Wszyscy odpowiedzą przed sądem za kradzież rozbójniczą, której dokonali w listopadzie br. na terenie jednej z kaliskich firm. Podejrzanym w tej sprawie grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

 

Do zdarzenia doszło 6 listopada br. Do budynku administracji jednej z kaliskich firm weszło trzech mężczyzn, którzy zabrali z biurka kasetkę z pieniędzmi w kwocie blisko 20 tys. złotych. Kiedy pracownica firmy próbowała zainterweniować, napastnicy odepchnęli kobietę i uciekli z biura.

Pierwszy z mężczyzn, 30-latek został zatrzymany już następnego dnia przez policjantów ruchu drogowego. Do zatrzymania doszło podczas kontroli drogowej na ul. Warszawskiej. Okazało się, że mężczyzna mia przy sobie większą cześć skradzionych pieniędzy.

13 listopada br. policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali na terenie Pleszewa 21-latka, który miał związek ze sprawą. Ostatni ze sprawców został zatrzymany wczoraj, również przez funkcjonariuszy pionu kryminalnego na terenie województwa lubuskiego.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży rozbójniczej. Za to przestępstwo grozi kara 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Kaliszu zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.