Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kalisz

Mieszkanie czy dom – co bardziej opłaca się kupić w Poznaniu?

Poznań to stolica województwa wielkopolskiego zamieszkanego przez ponad 1,2 miliona osób. Miasto dynamicznie się rozwija, zapewniając swoim mieszkańcom szeroki wybór atrakcji turystycznych, kulturowych oraz sportowych. Dodatkowo stopa bezrobocia należy w Poznaniu do najniższych w naszym kraju.

Czas wolny

W czasie wolnym warto odwiedzić Stare Miasto, gdzie podziwiać możemy Zamek Królewski oraz renesansowy Ratusz ze słynnymi poznańskimi koziołkami. Poznań oferuje szeroką ofertę obiektów kulturalnych, wśród nich: Polski Teatr Tańca, Teatr Strefa Ciszy, Teatr Ósmego Dnia. Tutaj również odbywa się Międzynarodowy Festiwal Teatralny Malta i Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego.

Zwolennicy aktywnego spędzania wolnego czasu z pewnością docenią jeden z najnowocześniejszych systemów rowerów miejskich w Polsce przygotowany przez Poznański Zarząd Transportu Miejskiego. Dodatkowo dla miłośników długich wycieczek przygotowano Pierścień Rowerowy dookoła Poznania, czyli szlak rowerowy, w skład którego wchodzi siedem szlaków łącznikowych o łącznej długości 164 kilometrów.

Praca i nauka

Wiele osób decyduje się na zakup nieruchomości w Poznaniu ze względu na miejsce pracy. Od lat miasto cieszy się jedną z niższych stóp bezrobocia w Polsce. Znajdziemy tutaj wiele siedzib i fabryk światowych oraz europejskich firm np. Capgemini, Volkswagen.

Co roku Poznań przyciąga też dużą ilość studentów. To tutaj zlokalizowana jest szeroka baza uczelni wyższych. Do najpopularniejszych uczelni należą m.in. Politechnika Poznańska, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. W porównaniu do innych popularnych ośrodków studenckich, takich jak Kraków, Wrocław, Warszawa, ceny najmu mieszkań studenckich w Poznaniu są bardzo konkurencyjne.

Mieszkania w Poznaniu

Szukając mieszkania na sprzedaż w Poznaniu, mamy do wyboru szeroką i zróżnicowaną ofertę nieruchomości o różnym metrażu oraz standardzie wykończenia. Śmiało możemy wybierać wśród mieszkań z rynku wtórnego oraz rynku pierwotnego. Na zainteresowanie i wysokość cen mieszkań w Poznaniu wpływają m.in. dobra komunikacja z centrum miasta, optymalny metraż, wysoki standard wykończenia oraz inne udogodnienia. Najpopularniejsze są mieszkania zlokalizowane w okolicach Parku Sołackiego, Jeziora Malta i Cytadeli, tam też ceny mieszkań są najwyższe. Jeśli dysponujemy niższym budżetem, warto zastanowić się nad zakupem nieruchomości na Naramowicach.

Domy w Poznaniu

Wiele osób decyduje się również na zakup domu w Poznaniu. Własny ogródek, większy metraż, możliwość zagospodarowania własnego biura w mieszkaniu to zalety, które przekonują wiele osób do wybrania tego typu inwestycji. Wśród najpopularniejszych dzielnic domów jednorodzinnych znalazło się Podole, gdzie średnio za metr kwadratowy domu musimy zapłacić ponad 5000 złotych, a średnia wartość całej nieruchomości wynosi powyżej miliona. Nieco mniej, czyli niecałe 4 500 złotych za metr kwadratowy zapłacimy za dom położony na Jeżycach. Do innych popularnych dzielnic domów jednorodzinnych należą: Strzeszyn, Ławica, Grunwald, Piątkowo oraz Nowe Miasto.