Stowarzyszenie Multi.Art zaprasza do współtworzenia programu Multi Art Festivalu.

Stowarzyszenie w tym roku ogłosiło dwa konkursy (open call) na działania: z zakresu muzyki dla solistek, solistów i zespołów muzycznych, którzy wystąpią na festiwalowej scenie oraz z zakresu sztuk wizualnych dla artystów i artystek, którzy zrealizują swój projekt podczas festiwalu.

Oba działania wydarzą się podczas 15 edycji Multi Art Festivalu, który w tym roku odbywa się w dniach od 28 sierpnia do 4 września głównie na Skwerze Historycznym Rozmarek, ale także w innych przestrzeniach Kalisza. Został jeszcze nieco ponad tydzień na zgłoszenia.

Open call dla solistek/solistów/zespołów muzycznych

Wyłoniona w open call solistka, solista albo zespół muzyczny wystąpi 4 września 2021 na multiartowej scenie pomiędzy koncertami Bitaminy a Vito Bambino. Stowarzyszenie preferuje artystów z Kalisza i okolic, ale nie wyklucza dalszej lokacji.

Wszystkie osoby zainteresowane wystąpieniem na festiwalowej scenie muszą przesłać – do 30 lipca 2021 r. do północy – przynajmniej trzy zarejestrowane utwory muzyczne własnego autorstwa. Mile widziane również nagranie video z koncertu.

Wyłoniona solistka, solista albo zespół muzyczny otrzyma wynagrodzenie w wysokości 1000 zł brutto.

Open call na działanie z zakresu sztuk wizualnych

Do udziału w Open call na działanie z zakresu sztuk wizualnych są zapraszane artystki i artyści sztuk wizualnych i performatywnych, badaczki i badacze, animatorki i animatorzy życia kulturalnego, aktywistki i aktywiści. Stowarzyszenie czeka na propozycje działań performatywnych i animacyjnych, warsztatów, interwencji wokół idei spotkania oraz budowania wspólnoty i radosnego przeżywania kultury, działań realizowanych w przestrzeni miejskiej i w porozumieniu ze społecznością lokalną. Działania miałyby odbyć się wokół i na Skwerze Historycznym Rozmarek w Kaliszu, na którym odbywa się Festiwal.

Na działania, realizowane w ramach open call, oraz honorarium dla wybranej artystki/artysty, przeznaczamy kwotę w wysokości 2000 zł brutto. Zgłoszenia należy przesłać do 31 lipca 2021 r. do północy.

Więcej informacji w regulaminach na:
Open call dla solistek/solistów/zespołów muzycznych: https://multiart.org.pl/open-call-dla-muzyki/
Open call na działanie z zakresu sztuk wizualnych: https://multiart.org.pl/open-call-dla-artystow-i-artystek/