Po raz trzeci ulicami Kalisza pobiegną uczestnicy III Kaliskiego Półmaratonu Nocnego „Bursztynowa Hellena”. Sprawdź, gdzie i kiedy będą utrudnienia.

Biegowa impreza odbędzie się w sobotę, 7 sierpnia br. Biegacze wyruszą o godz. 22 sprzed Hali Arena na Osiedlu Dobrzec. Pobiegną ulicami: Księdza Jerzego Popiełuszki, Armii Krajowej, al. Wojska Polskiego, Wrocławską ˗ z nawrotem za dawnym Ośrodkiem Szkolenia Służby Więziennej, dalej w kierunku Galerii Amber i Szlaku Bursztynowego. Trasa powrotna będzie przebiegać Szlakiem Bursztynowym i ulicą Wrocławską do Hali Arena, gdzie będzie zlokalizowana meta.

W ramach „Bursztynowej Helleny” odbędzie się również klasyfikacja służb mundurowych Policji oraz pracowników „Colian”.

Można jeszcze zapisać się na bieg. Zgłoszenia są prowadzone elektronicznie za pośrednictwem strony www.foxter-sport.pl.

W związku z organizowanym biegiem, w nocy z 7 na 8 sierpnia ˗ między godz. 22.00 a 1.00 ˗ mieszkańców Kalisza będą czekać utrudnienia w ruchu drogowym na ulicach, którymi pobiegną uczestnicy Bursztynowej Helleny. Ruchem będzie kierować policja.

Organizatorami imprezy są: Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu, Miasto Kalisz oraz Policyjny Klub Biegacza KMP Kalisz. Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem Krystiana Kinastowskiego, Prezydenta Miasta Kalisza.