Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kalisz

Na kaliskim osiedlu Tyniec, w rejonie ulic Owsianej, Pszennej i Żytniej powstaje kolektor deszczowy. Na jego budowę Miasto Kalisz pozyskało dofinansowanie w wysokości 3 milionów złotych. Prace dobiegają już końca.

- Rozwój infrastruktury technicznej to jedno z głównych zadań, jakie powinno realizować miasto. Taki impuls rozwojowy daliśmy północnej części Kalisza. Na osiedlu Tyniec, na odcinku półtora kilometra budujemy kanalizację deszczową. W ramach inwestycji powstaną m.in. podziemny zbiornik retencyjny, studnie i separator. Oczyścimy i umocnimy brzegi Swędrni w rejonie wylotu kolektora. Powstający kolektor deszczowy jest kluczowy dla dalszego rozwoju terenów mieszkaniowych - podkreśla Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

Zadanie obejmuje budowę kanalizacji deszczowej na odcinku blisko półtora kilometra, podziemnego zbiornika retencyjnego o pojemności ok. 855 m3, separatora węglowodorów ropopochodnych i osadnika zawiesiny ogólnej. Powstają też studnie rewizyjne, wylot kolektora do Swędrni i wylot otwarty odpływowy. Dno rzeki w tym miejscu jest oczyszczane i umacniane. Nowo wybudowany kanał zostanie połączony z istniejącą kanalizacją w ulicy Owsianej.

Koszt inwestycji wynosi nieco ponad 6 milionów złotych, z czego połowę stanowi dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.