Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kalisz

Już dziś rusza głosowanie w ramach kaliskiego Budżetu Obywatelskiego 2022! Wśród projektów nie brakuje tych zgłoszonych przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

W tegorocznej, ósmej już edycji BO, do rozdysponowania jest 3,8 mln zł. Podobnie, jak w ubiegłym roku, głosowanie prowadzone będzie w trzech kategoriach: projektów zielonych, ogólnomiejskich oraz o charakterze lokalnym.

W dwóch ostatnich segmentach można głosować na zadania biblioteczne. Pozytywnie zaopiniowane przez Urząd Miasta zostały wszystkie nasze propozycje.

Spośród projektów ogólnomiejskich zrealizowany może zostać zakup wolnościowych książek dla kaliskich bibliotek (projekt nr 28 na liście).

Z kolei w gronie projektów lokalnych znalazły się: zakup nowości dla Filii nr 1 (osiedle Rogatka, projekt nr 27), dla Filii nr 6 (Szczypiorno, projekt nr 36), Filii nr 4 (Śródmieście II, projekt nr 43), Filii nr 7 (Majków, projekt nr 72) oraz Filii nr 16 (Dobrzec W, projekt nr 42). Z kolei Filia nr 5 ubiega się o stworzenie komfortowej strefy złożonej z foteli i stolika dla czytelników (osiedle Piskorzewie, projekt nr 28), a Biblioteka Główna stara się o zakup plenerowego systemu wystawienniczego, na którym eksponowane będą wystawy MBP (osiedle Asnyka, projekt nr 92).

Wypięknieć może także okolica Filii nr 3 – na murze po zburzonej synagodze na ul. Krótkiej ma powstać mural (Śródmieście II, projekt nr 96).

Na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022 można głosować przez internet, za pośrednictwem strony bo.kalisz.pl (do 1 października) lub w jednym z dziewięciu punktów, w których do urny wrzucać można tradycyjną, papierową kartę. Głosowanie tą metodą będzie możliwe tylko do 24 września!

Miejsca, w których stoją urny do głosowania tradycyjnego:

 • Urząd Miasta Kalisza, Ratusz, Główny Rynek 20,
 • Urząd Miasta Kalisza, ul. Kościuszki 1A,
 • Biblioteka Główna MBP, ul. Legionów 66,
 • Filia nr 1 MBP, ul. Górnośląska 29,
 • Filia nr 6 MBP, ul. Wrocławska 189A,
 • Filia nr 7 MBP, ul. Tuwima 10,
 • Dworzec PKS, ul. Podmiejska 2A,
 • Hala Kalisz Arena, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24,
 • Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji, ul. Łódzka 19-29.

Każdy mieszkaniec Kalisza wybiera do trzech projektów o charakterze ogólnomiejskim (z uwzględnieniem głosów oddanych na ogólnomiejskie projekty zielone) i maksimum trzy projekty o charakterze lokalnym. Ważny głos musi zawierać imię, nazwisko oraz adres wypełniającego kartę.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Budżet Obywatelski 2022

  Budżet Obywatelski 2022