Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kalisz

Kim jest doradca kredytowy?

Doradcą kredytowym określa się nikogo innego, jak specjalistę z dziedziny finansów. Specjalista taki posiada ogromną wiedzę na temat obecnie obowiązujących produktów finansowych różnych instytucji bankowych. Doradca kredytowy to również osoba, która potrafi w odpowiedni sposób analizować, jak również wskazywać najkorzystniejsze oferty dla swoich klientów. To wszystko sprawia, że usługi doradców kredytowych każdego roku zyskują coraz większą popularność. Ważną kwestią jest też to, że osoba pracująca w tym zawodzie bardzo dobrze zna wszelkie przepisy prawa, które odnoszą się do procesu kredytowego. W związku z tym osoby, które zasięgają pomocy doradcy kredytowego mogą czuć się w pełni bezpiecznie.

Kiedy warto zastanowić się nad skorzystaniem z usługi doradcy kredytowego?

Wiele osób zastanawia się, czy korzystanie z usług doradcy kredytowego jest opłacalne. Otóż, korzystanie z usług takiego specjalisty wiąże się z wieloma korzyściami. Wobec tego, każda osoba, która nie posiada wystarczającej wiedzy odnośnie formalności podczas starania się o kredyt, jak również nie posiada wystarczającej wiedzy odnoszącej się do obecnie występujących produktów finansowych na rynku bankowym, powinna zdecydować się na pomoc doradcy finansowego. Należy również zaznaczyć, iż pomoc doradcy finansowego nie kończy się wyłącznie na wyszukaniu dla swojego klienta odpowiedniej oferty kredytowej, ale również pomoc taka tyczy się przede wszystkim sporządzeniu wszelkiej i niezbędnej dokumentacji.

Czy każdy może zostać doradcą kredytowym?

Potencjalnie praktycznie każdy może zostać doradcą kredytowym, kto posiada minimum wykształcenie średnie, jak również odpowiednią wiedzę z zakresu bankowości. Osoba, która chce zostać takim specjalistą powinna także znać na odpowiednio wysokim poziomie różnorodne przepisy prawa, które odnoszą się do całego procesu kredytowego. Trzeba też zaznaczyć to, że doradca kredytowy, który posiada wykształcenie wyższe na kierunki ekonomii, bądź prawa ma możliwość uzyskiwania znacząco wyższych zarobków. Pracę, jako doradca kredytowy można zdobyć nie tylko w różnych firmach specjalizujących się w tym zakresie, ale również pracując na własny rachunek, jak doradca niezależny. W obecnej chwili znacznie większa część osób chcących pełnić ten zawód decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej.

Jak zarabia doradca kredytowy?

Doradca kredytowy przede wszystkim zarabia na prowizji od zaciągniętego zobowiązania finansowego przez swojego klienta. Z reguły jest to około czterech procent od podpisanej umowy kredytowej. Natomiast nie jest to stawka stała. Stawka prowizji różni się w zależności od tego, jaką dany klient umowę kredytową podpisał. W przypadku podpisania umowy o kredyt hipoteczny stawa prowizji dla doradcy kredytowego może wynieść nawet do 10 procent.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie TomaszWostal.pl - dowiedz się więcej.

Czym charakteryzuje się dobry doradca kredytowy?

Dobry doradca kredytowy charakteryzuje się między innymi dużą skutecznością w swym działaniu, profesjonalizmem, umiejętnością słuchania potrzeb swoich klientów, jak również wysokimi umiejętnościami komunikacyjnymi i rzetelnością.