Ponad 2000 sztuk papierosów i 7 kilogramów suszu krajanki tytoniowej zabezpieczyli policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 58-letni mieszkaniec Kalisza. Mężczyzna odpowie za narażenie na straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy na kwotę blisko 10 tys. złotych.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej podczas kontroli targowisk na terenie powiatu kaliskiego, zatrzymali 58-letniego mieszkańca Kalisza. Mężczyzna oferował do sprzedaży papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Okazało się, że w aucie mężczyzna miał pozostałą część nielegalnych towarów.

Łącznie policjanci zabezpieczyli 2189 sztuk papierosów oraz ponad 7 kg tytoniu. Wszystkie zabezpieczone towary nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy.

W przypadku, gdyby nielegalny towar trafił na rynek straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku, wyniosłyby blisko 10 tys. złotych. 58-letniemu właścicielowi kontrabandy, przedstawiono już zarzut. Grozi mu wysoka grzywna.