Dieta i pizza - czy to dobre połączenie?

Gdy zastanawiamy się nad tym, czy zjeść pizzę na dowóz w trakcie diety, od razu myślimy: nie. Kojarzy nam się z niezdrowym fast-foodem, przez który jedynie zyskujemy na kilogramach, więc cała nasza dieta pójdzie na marne. Jednak czy tak jest w rzeczywistości? A może pizza to jednak wartościowy posiłek?

Dietetyczna pizza? Czy to możliwe?

Choć wydaje się to niemożliwe, to jest to jak najbardziej dobre połączenie. Jeśli tylko skorzystamy z odpowiednich składników, to możemy stworzyć naprawdę dietetyczna pizzę, która nie ma wiele tłuszczu, jest lekko strawna, a do tego pełna witamin. Wtedy nie będzie problemów z jedzeniem jej nawet podczas diety.

Jaka jest dietetyczna pizza?

Przede wszystkim trzeba by było zadbać o dietetyczne, lekkostrawne składniki. Nawet jeśli się odchudzamy, to raz na jakiś czas można sięgnąć po pizzę na zamówienie Slice of Heaven. Nie powinno to zniszczyć naszych osiągnięć, a będzie dobrą i zdrowa nagrodą za dotychczasowy trud, jaki podjęliśmy.

Warto jednak nie zamawiać pierwszej lepszej pizzy, ale zadbać o to, by była dietetyczna. Trzeba wtedy zwrócić uwagę na:

  • Sos

Przede wszystkim sos powinien być stworzony ze świeżych pomidorów z dodatkiem ostrych przypraw, które przyspieszają metaboizm. Lepiej zrezygnować z gotowych passat czy przecierów pomidorowych, gdyż często zawierają konserwanty i polepszacze smaku. A to jedynie dodaje kalorii i nie jest dobre dla naszego zdrowia.

  • Ser

Nie wyobrażamy sobie pizzy bez sera, ale warto z niego zrezygnować, gdy jesteśmy na diecie. Jeśli jednak naprawdę go pragniemy na pizzy w dostawie, to postawy raczej na mozzarellę. Ma mniej tłuszczu, a smakuje równie świetnie jak żółty.

  • Dodatki

Dodatki także są ważne. Zapomnijmy o tłustej kiełbasie i salami. Zamiast tego postawmy na zdrowe składniki, które posiadają wiele witamin i składników mineralnych. Przede wszystkim można wymienić tutaj: brokuły, pomidory, szpinak, cebulę, grzyby. Jeśli zależy nam na białku, to świetnie się sprawdzi kurczak, ryby i owoce morza.

Czy można jeść pizzę na zamówienie na diecie?

Jak pokazaliśmy wyżej, zdecydowanie można. Na zwyczajnej diecie nie powinno to sprawić nam najmniejszego problemu. Jak wspomnieliśmy, może być dobrą nagrodą i motywacją do kolejnych sukcesów. Jak jednak to wygląda w przypadku konkretnych diet?

Ludzka wyobraźnia nie zna granic, nawet gdy chodzi o pizzę na dowóz. Bez względu na to, z jakiego składnika musimy zrezygnować, z pewnością znajdziemy pizzerię, która może nam zaoferować odpowiednik, który i tak nam zasmakuje.

W przypadku diety keto, gdy trzeba wykluczyć mąkę, możemy postawić na ciasto z jajek i tartego sera, na którym ułożymy ulubione składniki. Przy diecie redukcyjnej wystarczy zastosować się do powyższych zasad. Dieta bezlaktozowa wyklucza nabiał, ale nie pizze na dowóz. Można poszukać, który lokal oferuje pizze pozbawione masła i sera. Z pewnością i takie znajdziemy.

Nawet podczas diety możemy zajadać się ulubioną przekąską. Warto jednak pamiętać, że zawsze konieczny jest umiar i zdrowe podejście do sprawy.