UM Kalisz: Kaliski trębacz doceniony w Lublinie - PortalKalisz
Zgodnie z wieloletnią tradycją, 15 sierpnia w Lublinie, odbył się Ogólnopolski Przegląd Hejnałów Miejskich. W tym roku, z balkonu Trybunału Koronnego, zaprezentowano 26 sygnałów. Wśród nich - jak co roku - zabrzmiał hejnał Kalisza. Nasze miasto, na tej cenionej w środowisku imprezie, reprezentował Marcin Wieczorek.
Tegoroczna edycja była wyjątkowa. XXVIII Ogólnopolski Przegląd Hejnałów Miejskich został bowiem zadedykowany Niepodległej Ukrainie. W związku z tym, na placu koronnym, tuż po hymnie Polski, zabrzmiał hymn naszych sąsiadów. Wśród honorowych gości nie zabrakło reprezentantów tego kraju - Konsula Generalnego Ukrainy w Lublinie oraz ukraińskiego akordeonisty Yevhenia Hopko.
Dla naszego miasta był to również Przegląd szczególny. Podczas oficjalnego spotkania uczestników z Wojewodą Lubelskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego, Prezydentem Miasta Lublin i Konsulem Generalnym Ukrainy w Lublinie, w Trybunale Koronnym, przedstawiciel Kalisza - Marcin Wieczorek uhonorowany został Medalem Prezydenta Miasta Lublin za wkład w utrwalanie polskiego dziedzictwa historycznego i kulturowego. Wyjazd naszego trębacza sfinansowany został ze środków Miasta.
Urząd Miasta Kalisza, kalisz.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/kaliski-trebacz-doceniony-w-lublinie,51771
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

Podróż poślubna 2026: Gdzie zaoszczędzisz 30% na luksusie? Sprawdź przelicznik walut i wybierz mądrze!

Strażacy przejadą przez trzy kaliskie ulice podczas ćwiczeń przy Runotexie

Maria Pakulnis porwała Kalisz - biblioteka pękała w szwach

Finalista po eliminacjach? Kalisz rozbraja sportowy chaos w Złotym Piórze 73

Volvo Car Poland z rekordem rejestracji w 2025 r. Nowości w ofercie na 2026 r. z myślą o dalszej elektryfikacji

W Piątku Wielkim cel był wysoki, a finał akcji przebił go z nawiązką

Rowerowe ścieżki, bezpieczeństwo i wspólne plany gmin przy jednym stole

W Asnyku młodzi ścisłowcy sprawdzili wiedzę w konkursie, który połączył trzy dziedziny

Powiat uhonorował człowieka od orkiestry i rowerowego ambasadora regionu

W Liskowie padło ważne ostrzeżenie dla rolników o zagrożeniach, które wciąż wracają

W Opatówku dyktando nie wybaczało błędów – pióra starosty trafiły do najlepszych

Aranżacja Fest 2026 w Kaliszu - 20 wykonawców wchodzi do gry

Ptah w Kaliszu - Fołtarz zamienia mit i jazz w jeden obraz

