Zgodnie z wieloletnią tradycją, 15 sierpnia w Lublinie, odbył się Ogólnopolski Przegląd Hejnałów Miejskich. W tym roku, z balkonu Trybunału Koronnego, zaprezentowano 26 sygnałów. Wśród nich - jak co roku - zabrzmiał hejnał Kalisza. Nasze miasto, na tej cenionej w środowisku imprezie, reprezentował Marcin Wieczorek.

Tegoroczna edycja była wyjątkowa. XXVIII Ogólnopolski Przegląd Hejnałów Miejskich został bowiem zadedykowany Niepodległej Ukrainie. W związku z tym, na placu koronnym, tuż po hymnie Polski, zabrzmiał hymn naszych sąsiadów. Wśród honorowych gości nie zabrakło reprezentantów tego kraju - Konsula Generalnego Ukrainy w Lublinie oraz ukraińskiego akordeonisty Yevhenia Hopko. 

Dla naszego miasta był to również Przegląd szczególny. Podczas oficjalnego spotkania uczestników z Wojewodą Lubelskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego, Prezydentem Miasta Lublin i Konsulem Generalnym Ukrainy w Lublinie, w Trybunale Koronnym, przedstawiciel Kalisza - Marcin Wieczorek uhonorowany został Medalem Prezydenta Miasta Lublin za wkład w utrwalanie polskiego dziedzictwa historycznego i kulturowego. Wyjazd naszego trębacza sfinansowany został ze środków Miasta.