Mikołajki z Krainą Lodu, ubieraniem choinki i food truckami, przygotowywanie świątecznych stroików, zdobienie pierników i zabawa sylwestrowa dla dzieci - grudzień na Złotym Rogu upłynie w wyjątkowej, bożonarodzeniowej atmosferze. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem imprez dla najmłodszych, młodszych i tych nieco starszych kaliszan.

Świętowanie na Złotym Rogu rozpoczniemy mikołajkami, 6 grudnia. Wtedy też wspólnie ubierzemy choinkę, która zostanie rozświetlona. Najmłodsi mogą liczyć na animacje w Domku Mikołaja. Zabawom towarzyszyć będzie m.in. orkiestrowe kolędowanie, Kraina Lodu i bogata oferta obecnych food trucków.

9, 10 i 11 grudnia upłyną pod znakiem opowieści o lesie. Wspólnie przygotujemy także świąteczne stroiki na stół wigilijny, świeczki oraz własnoręcznie ozdobimy bombki. W tym czasie dyżur pełnić będą food trucki i fotobudka. O muzyczną oprawę wydarzenia zadba młodzież szkolna i chór nauczycielski.

Technikę pakowania prezentów w estetyczne pudełka przybliżą nam specjaliści 16, 17 i 18 grudnia. Najmłodsi mogą liczyć na animacje w Domku Mikołaja. Wspólnie ozdobimy pierniki, skosztujemy świątecznego barszczu i posłuchamy kolęd w wykonaniu młodzieży szkolnej.

Zabawa sylwestrowa dla młodszych mieszkańców miasta rozpocznie się już 30 grudnia. Nie obędzie się bez przygotowywanego na miejscu makijażu, malowania włosów, mini disco i upominków. 31 grudnia, oglądając pokaz sztucznych ogni, wspólnie uczcimy Nowy Rok.