Dlaczego warto świętować rocznicę ślubu?

Na udane małżeństwo składa się czas oraz obustronny wysiłek. Świętowanie rocznicy ślubu dla wielu osób stanowi doskonałą okazję do odnowienia relacji czy pokazania ukochanej osobie, że wciąż kocha się ją tak mocno, jak w niezwykły dzień ślubu. Istnieje wiele powodów, dla których warto poświęcić czas na wspólne świętowanie rocznicy. Taki dzień to znakomita okazja do spędzenia razem czasu w niestandardowy sposób. Gdy obchodzimy jakąś rocznicę, wracamy pamięcią do przeszłości, traktując ją jako źródło siły i dowód na stałość pewnych uczuć. Rocznica ślubu z pewnością zalicza się do jednych z najważniejszych dni w kalendarzu każdego kochającego się małżeństwa. Okazuje się, że celebrowanie rocznicy ślubu każdego roku stanowi znakomity nawyk, pozytywnie wpływający na związek dwójki zakochanych w sobie osób.

Nazwy rocznic ślubu i ich ciekawe znaczenie

Każda rocznica ślubu ma swoją nazwę. Związana jest ona zazwyczaj z różnymi tradycjami i przesłankami, jakie w pewien sposób mają definiować uczucie oraz moc więzi, jaka istnieje pomiędzy zakochanymi. Historia nazewnictwa rocznic sięga aż 1922 roku, gdy pewna amerykańska pisarka obeznana w temacie etykiety oraz dobrego wychowania postanowiła przygotować listę nazw dla kolejnych rocznic związku małżeńskiego. Co ciekawe, nazwy te zostały przyjęte nie tylko w środowisku amerykańskim, lecz na całym świecie. Właśnie tak rozpoczęła się historia już dobrze nam znanych różnych rocznic ślubnych. Kolejne nazwy zaczęły pojawiać się po około 15 latach, za sprawą Związku Amerykańskich Jubilerów – podchwycili oni pomysł, tym samym uzupełniając całą listę. Pierwsze piętnaście lat małżeństwa posiada swoje nazwy rok po roku. Następnie już rocznice świętowane są co pięć lat; każda z nich jest jednak wyjątkowa, a jej nazwa stanowi swoiste odzwierciedlenie więzi pomiędzy małżonkami. Oto kilka przykładowych nazw rocznic, jakie obchodzą małżonkowie:

  • Pierwsza rocznica ślubu → papierowa;

  • Piąta rocznica ślubu → drewniana;

  • Dziesiąta rocznica ślubu → cynowa;

  • Piętnasta rocznica ślubu → kryształowa;

  • Dwudziesta rocznica ślubu → porcelanowa;

  • Trzydziesta rocznica ślubu → perłowa;

  • Czterdziesta rocznica ślubu → rubinowa;

  • Pięćdziesiąta rocznica ślubu → złota (złote gody).

Każda nazwa związana jest z konkretnym materiałem bądź budulcem. Ma to niezwykle symboliczne znaczenie które ukazuje, że każda rocznica jest wyjątkowa i pokazuje zupełnie różne wartości. Wraz z kolejnymi latami wspólnego życia, relacja staje się jeszcze bardziej umocniona, a materiał ją określający jest znacznie trwalszy, mocniejszy oraz szlachetniejszy.

Jaki prezent z okazji rocznicy podarować zakochanym?

Rocznica ślubu to bardzo ważny dzień w życiu każdej pary – upamiętnia bowiem jeden z najpiękniejszych dni życia, przywodząc na myśl cudowne chwile. To dobry powód, by obdarować daną parę prezentem; okazja jest bowiem naprawdę wyjątkowa, dlatego też prezent powinien być niepowtarzalny oraz niecodzienny. Doskonałym rozwiązaniem jest zamówienie spersonalizowanego upominku ze strony www.murrano.pl. Internetowy sklep z prezentami posiada w swojej ofercie szereg ciekawych upominków i gadżetów, które z powodzeniem mogą stanowić interesujący prezent na rocznicę. W Murrano każdy prezent może zostać dowolnie spersonalizowany na specjalne życzenie klienta, dzięki czemu zyskuje on na swojej wyjątkowości. Upominkiem rocznicowym może być specjalnie skonstruowany album, zestaw kryształowych łabędzich figurek czy ramka ze zdjęciem przedstawiającym zakochanych. Najważniejsze, by dobrać prezent typowo do gustu świętujących – o resztę nie trzeba się martwić.