Urząd Miasta Kalisz: Kreatywny marzec w ratuszu
Odkryj kaliskie sekrety i talenty! Marzec w Kaliszu upłynie pod znakiem kultury i twórczości. To właśnie teraz, mieszkańcy najstarszego miasta w Polsce mogą odkryć magiczne historie oraz dać upust swojej kreatywności podczas wielu organizowanych warsztatów.
  • Spotkania z trębaczem Filharmonii Kaliskiej dla najmłodszych.
  • Tajemnice kaliskich baśni i legend odkrywane przez animatorów kultury.
  • Warsztaty z poszukiwaczem skarbów dla małych odkrywców.
  • Twórcze warsztaty wielkanocne z okazji zbliżających się świąt.
  • Zajęcia przeznaczone dla przedszkolaków i uczniów, zapisy i limit miejsc.

W marcu, kaliski ratusz zamieni się w świątynię kreatywności, zapraszając najmłodszych mieszkańców miasta do wspólnego odkrywania tajemnic muzyki, sztuki i lokalnych legend. W samym sercu miasta, dzieci będą miały szansę stać się częścią kulturalnego bogactwa, które Kalisz ma do zaoferowania.

W dniach od 4 do 8 marca, młodzi miłośnicy muzyki mogą doświadczyć wyjątkowych chwil w towarzystwie Marek Kuberę, wybitnego trębacza z Filharmonii Kaliskiej. Sesje odbędą się dwukrotnie dziennie – idealna pora, by przed szkołą lub po niej zanurzyć się w dźwięki i rytm.

Następnie, 5 marca, dzieci wyruszą w podróż do krainy wyobraźni dzięki spotkaniom z animatorami kultury. O godzinie 11.30 rozpoczną się warsztaty, które przeniosą uczestników do świata kaliskich baśni i legend, budując most między przeszłością a teraźniejszością.

Poszukiwacze przygód, w wieku od 11 do 15 marca, będą mieli niepowtarzalną okazję do współpracy z doświadczonym łowcą skarbów. Zajęcia organizowane dwa razy dziennie odkryją przed nimi sekrety skutecznego poszukiwania cennych znalezisk.

Kulminacyjnym punktem kreatywnego marca będzie tydzień, od 18 do 22 marca, wypełniony warsztatami wielkanocnymi. W czasie tych spotkań, młodzi mieszkańcy Kalisza będą mogli własnoręcznie przygotować dekoracje, które z pewnością zaskoczą i ucieszą ich najbliższych podczas świątecznego czasu.

Warsztaty skierowane są do grup zorganizowanych, w tym przedszkolaków oraz uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej. Cena godzinnych zajęć wynosi 8 złotych od osoby. Zapisów można dokonywać pod numerem 571 315 110. Ilość miejsc jest ściśle ograniczona, więc warto się pospieszyć, aby zagwarantować sobie miejsce w tych niepowtarzalnych wydarzeniach kulturalnych.


Źródło: Urząd Miasta Kalisz