UM Kalisz: Światowy Dzień Walki z Rakiem. Biblioteka zaprasza na Luty w Różu

Zdrowie na szali Kalisz włącza się do walki z rakiem! Miesiąc edukacji i wsparcia w Bibliotece Głównej
- Druga edycja kampanii edukacyjnej na temat chorób nowotworowych w Kaliszu
- Spotkania z ekspertami fizjoterapeutka i dietetyczka dzielą się wiedzą
- Wydarzenia skierowane do szerokiej publiczności, niezależnie od płci
- Spotkania zaplanowane na 5 i 19 lutego, początek o godzinie 16.00
Kiedy zima ubiera się w róż, to znak, żeKalisz staje do walki z jednym z największych przeciwników zdrowia rakiem. Biblioteka Główna w Kaliszu otwiera swoje podwoje, by przez cały Luty w Różu przekazywać cenne informacje na temat onkologii. Nieważne, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną wiedza o nowotworach dotyczy każdego z nas.
Kalendarz wydarzeń wypełniony jest dwoma kluczowymi spotkaniami. Pierwsze z nich poprowadzi Małgorzata Łuczak, doświadczona fizjoterapeutka, która 5 lutego o godzinie 16.00 podzieli się swoją wiedzą o profilaktyce i rehabilitacji w chorobach nowotworowych. W świecie, gdzie każdy ruch może znaczyć zdrowie, jej porady mogą okazać się nieocenione.
Dwa tygodnie później, 19 lutego, również o 16.00, swoje doświadczenie przekaże Lidia Fojt dietetyczka z pasją. Spotkanie to będzie okazją do zrozumienia, jak dieta wpływa na nasze ryzyko zachorowania na raka i jak może wspomagać leczenie, jeśli już do choroby dojdzie. Jesteś tym, co jesz to stwierdzenie nabiera nowego wymiaru, kiedy mówimy o onkologii.
Oba wydarzenia mają miejsce w przestrzeni sprzyjającej nauce i rozwojowi w Bibliotece Głównej przy ul. Legionów 66. Wstęp wolny, ale wartość informacji bezcenna. To okazja, by zadbać o swoje zdrowie i rozwiać wszelkie wątpliwości związane z tematem, który wciąż pozostaje tabu. Kalisz pokazuje, że edukacja jest najlepszym lekarstwem na strach, a wiedza najlepszym orężem przeciwko chorobie.
Na podstawie: UM Kalisz
Ostatnie Artykuły

54-latek dwa razy włamał się do tego samego sklepu. Ukradł alkohol

Dwie perspektywy, jeden ślad pamięci. „Przenikanie” w Kaliszu

Jak robot da Vinci rewolucjonizuje współczesną chirurgię?

Pędził 114 km/h w Kaliszu. Mandat w recydywie wyniósł 4000 zł

Kalisz zapisany w kokoszniku - niezwykła wystawa przy Krótkiej

Rower będzie łatwiejszy do odzyskania po kradzieży. Akcja policji w Kaliszu

Z Przepolewa do Watykanu. Fotograf papieży z wizytą w Kaliszu

Akademia Wymiaru Sprawiedliwości z wysoką oceną naukową. Dwie dyscypliny otrzymały kategorię A

Żniwa pod kontrolą służb. W powiecie kaliskim ruszyła akcja

Tłum, chwila nieuwagi i znikają dokumenty. Kieszonkowcy działają także w Kaliszu

Forum Ekonomiczne w Karpaczu wraca z pierwszymi ogłoszonymi gośćmi. To ostatnie dni tańszych zapisów

Zaczynał od 50 metrów. Teraz pobiegnie 246 kilometrów do Sparty

Folklor nad zalewem i jubileusz tradycji. Biesiada w Brzezinach

Brzeziny rozbrzmiały tradycją - laureaci Biesiady Folkloru Ziemi Kaliskiej
Przydatne dane teleadresowe
- Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu - kontakt, egzaminy, pojazdy
- Starostwo Powiatowe w Kaliszu - kontakt, godziny, wydziały i sprawy do załatwienia
- Środowiskowy Dom Samopomocy "Tulipan" w Kaliszu - kontakt, przyjęcie, oferta terapeutyczna
- Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu - kontakt, oferta szkoleń, rejestracja
- Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu - bilety, godziny, sceny i dojazd
- Zarząd Zlewni w Kaliszu - kontakt, adres i zakres działania
