UM Kalisz: Światowy Dzień Walki z Rakiem. Biblioteka zaprasza na Luty w Różu
Zdrowie na szali – Kalisz włącza się do walki z rakiem! Miesiąc edukacji i wsparcia w Bibliotece Głównej
  • Druga edycja kampanii edukacyjnej na temat chorób nowotworowych w Kaliszu
  • Spotkania z ekspertami – fizjoterapeutka i dietetyczka dzielą się wiedzą
  • Wydarzenia skierowane do szerokiej publiczności, niezależnie od płci
  • Spotkania zaplanowane na 5 i 19 lutego, początek o godzinie 16.00

Kiedy zima ubiera się w róż, to znak, że Kalisz staje do walki z jednym z największych przeciwników zdrowia – rakiem. Biblioteka Główna w Kaliszu otwiera swoje podwoje, by przez cały "Luty w Różu" przekazywać cenne informacje na temat onkologii. Nieważne, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną – wiedza o nowotworach dotyczy każdego z nas.

Kalendarz wydarzeń wypełniony jest dwoma kluczowymi spotkaniami. Pierwsze z nich poprowadzi Małgorzata Łuczak, doświadczona fizjoterapeutka, która 5 lutego o godzinie 16.00 podzieli się swoją wiedzą o profilaktyce i rehabilitacji w chorobach nowotworowych. W świecie, gdzie każdy ruch może znaczyć zdrowie, jej porady mogą okazać się nieocenione.

Dwa tygodnie później, 19 lutego, również o 16.00, swoje doświadczenie przekaże Lidia Fojt – dietetyczka z pasją. Spotkanie to będzie okazją do zrozumienia, jak dieta wpływa na nasze ryzyko zachorowania na raka i jak może wspomagać leczenie, jeśli już do choroby dojdzie. "Jesteś tym, co jesz" – to stwierdzenie nabiera nowego wymiaru, kiedy mówimy o onkologii.

Oba wydarzenia mają miejsce w przestrzeni sprzyjającej nauce i rozwojowi – w Bibliotece Głównej przy ul. Legionów 66. Wstęp wolny, ale wartość informacji – bezcenna. To okazja, by zadbać o swoje zdrowie i rozwiać wszelkie wątpliwości związane z tematem, który wciąż pozostaje tabu. Kalisz pokazuje, że edukacja jest najlepszym lekarstwem na strach, a wiedza – najlepszym orężem przeciwko chorobie.


Na podstawie: UM Kalisz