Skuteczne kosmetyki na łupież pstry

Głównym objawem łupieżu pstrego są nieestetyczne nieregularne plamy, jaśniejsze bądź ciemniejsze od otaczającej je skóry. Zlewają się one ze sobą i charakteryzują wyraźnymi krawędziami. Chorzy odczuwają w tych miejscach silny świąd. Zmiany wbrew pozorom nie dotyczą jedynie owłosionej skóry głowy, ale mogą rozprzestrzeniać się na różne części ciała. W celu potwierdzenia diagnozy potrzebna jest wizyta u dermatologa. Maść na łupież pstry raczej jest stosowana doraźnie, w przypadku bardzo uciążliwych zmian. Zwróć uwagę, że może ona zawierać w sobie substancje lecznicze, nie nadające się do nakładania przez dłuższy czas. Na co dzień będą nadawały się produkty lżejsze. Jednak co wybrać? Czy wystarczy balsam na łupież pstry? Na pewno powinny to być kosmetyki na łupież pstry ze specjalnym przeznaczeniem do pielęgnacji ciała z tą chorobą. Więcej dowiesz się poniżej.

Co powinny zawierać dobrej jakości preparaty na łupież pstry?

Istnieją składniki, które bardzo dobrze sobie radzą z objawami tej dermatozy. Czego więc szukać:

  • Siarczek selenu – działa przeciwgrzybiczo, a do tego antybakteryjnie. Odnawia naskórek, zmniejsza też jego zbędne łuszczenie.

  • Glukonian miedzi – działa jako antyoksydant. Przyspiesza proces gojenia. Doskonale wiąże wodę w skórze. Współdziała z cynkiem, dzięki czemu odnawia i rewitalizuje komórki.

  • Chmiel zwyczajny – zawiera m.in. związki siarki, żywicę czy cenne garbniki. Przeciwdziała wiotczeniu skóry. Dobrze wpływa na metabolizm skóry, jej odnowę i regenerację. Rozszerza też naczynka krwionośne, dzięki czemu lepiej przyswajają się substancje odżywcze, a skóra staje się lepiej ukrwiona i odżywiona.

  • Olejek lawendowy – działa mocno przeciwgrzybiczo, tym samym zwalcza łupieże pstry. Radzi sobie z infekcjami opornymi na leki przeciwgrzybicze. Dodatkowo pomaga łagodzić intensywny świąd, stany zapalne, rany i podrażnienia.

  • Naturalny ekstrakt z aloesu – nawilża oraz łagodzi podrażnienia. Dobrze oddziałuje na włosy.

  • Glinka biała Montmorillonite – świetnie oczyszcza, ściąga i zabliźnia. Sprawdza się w pielęgnacji skóry wrażliwej i suchej. Ma w sobie mikroelementy, sole mineralne oraz tlenek glinu.

  • Olej z czarnej porzeczki – zawiera niezbędny dla skóry nienasycony kwas gamma-linolenowego (GLA).

Poznaj najlepsze dermokosmetyki na łupież pstry Pityver od Verdelove

Poznaj najlepsze dermokosmetyki na łupież pstry Pityver od Verdelove

Twoją najwłaściwszą odpowiedzią na łupież pstry niech będzie zestaw Pityver. Jak rozprawia się z tą dermatozą?

  • Szampon na łupież pstry do skóry głowy Pityver – bogaty w siarczek selenu oraz glinkę białą szybko nawilża oraz oczyszcza skórę głowy i włosy, łagodząc przy tym podrażnienia czy stany zapalne. Zmniejsza też łuszczenie, likwiduje świąd. Co ważne działa przeciwgrzybiczo i antybakteryjnie. Regeneruje naskórek, a dodatkowo pracę gruczołów łojowych.

  • Płyn na łupież pstry do skóry głowy Pityver – ma w sobie cynk i inne istotne pierwiastki z wyciągami roślinnymi, a więc odblokowuje pory, głęboko oczyszcza skórę, reguluje wydzielanie sebum oraz hamuje rozwój drobnoustrojów.

  • Emulsja na łupież pstry do ciała Pityver – bazuje na emulgatorze nowej generacji, który ponad czterokrotnie zwiększa biodostępność składników aktywnych. Zabija grzyby i bakterie obecne na skórze człowieka. Zawiera cenny pirokton olaminy oraz fosfolipidy, tworząc film zapobiegający utracie wody.

Preparaty na łupież pstry Pityver od Verdelove zarówno poprawiają kondycję skóry, jak i wspierają eliminowanie grzybów i bakterii.

Kosmetyki na łupież psry kupisz na stronie: https://verdelove.pl/kategoria-produktu/problemy-skorne/lupiez-pstry/

marka Verdelove

Więcej na temat marki Verdelove

Jesteśmy producentem kosmetyków na polskim rynku. Naszą pasją jest tworzenie produktów do pielęgnacji skóry z różnymi problemami. Jest to możliwe dzięki naszej stałej współpracy z dermatologami. W ten sposób dajemy wsparcie osobom z cerą zmienioną chorobowo, podrażnioną, wrażliwą i alergiczną. W swojej pracy wykorzystujemy sprawdzone składniki naturalne, wierzymy bowiem, że bezpieczeństwo i skuteczność leży w naturze. Zrób zakupy na stronie internetowej verdelove.pl.

Nasze kosmetyki oraz dermokosmetyki VERDELOVE można kupić także w sklepie internetowym SUPER-PHARM.

kosmetyki oraz dermokosmetyki VERDELOVE