68-latek pod wpływem alkoholu spowodował kolizję - zatrzymany przez policję
W miniony weekend na naszych drogach doszło do niebezpiecznej sytuacji. Nietrzeźwy kierowca, decydując się na prowadzenie pojazdu, spowodował kolizję. Na szczęście, tym razem obyło się bez poważniejszych konsekwencji, ale przypadek ten stanowi poważne przypomnienie o odpowiedzialności, jaką niesie za sobą kierowanie pojazdem.
  1. Nietrzeźwy 68-latek spowodował kolizję na skrzyżowaniu.
  2. Badanie alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.
  3. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 3 lat więzienia.
  4. Przypominamy o surowych konsekwencjach prawnych za prowadzenie pojazdu po alkoholu.

W konsekwencji niedzielnego zdarzenia, interweniujący na miejscu funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego szybko zorientowali się, że kierujący citroenem może być nietrzeźwy. Ich podejrzenia potwierdziło przeprowadzone badanie, które wykazało, że 68-letni mężczyzna miał w organizmie niebezpieczną ilość alkoholu. Odpowiedzialność za swoje czyny będzie musiał ponieść przed sądem.

Zdarzenie to jest przestrogą dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Warto przypomnieć, że stan po użyciu alkoholu to nie tylko ryzyko dla samego kierowcy, ale przede wszystkim dla innych użytkowników dróg. Prawo jest w tej kwestii nieubłagane - za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi nie tylko wysoka grzywna, ale również kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz długotrwały zakaz prowadzenia pojazdów.

Warto podkreślić, że każdy, kto decyduje się wsiąść za kółko, powinien być świadomy nie tylko przepisów, ale i ogromnej odpowiedzialności, jaką na siebie bierze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas wszystkich. Nie dajmy alkoholowi decydować o naszym życiu i życiu innych.


KMP w Kaliszu