Filharmonia Kaliska zaprasza na kosmiczny koncert
Zapraszamy na niezwykłą podróż po kosmosie w rytmach symfonicznych! Filharmonia Kaliska ma zaszczyt zaprezentować wyjątkowy koncert, który przeniesie nas w odległe zakątki wszechświata, dzięki połączeniu muzyki z wizualizacjami multimedialnymi. Odkryj nieskończone piękno kosmosu i geniusz Mikołaja Kopernika w jednym wieczorze.
  1. Koncert odbędzie się 5 kwietnia 2024 roku o godzinie 19:00 w sali koncertowej Auli im. prof. Jerzego Rubińskiego.
  2. W programie usłyszymy premierowe wykonania utworów inspirowanych kosmosem i dorobkiem naukowym, w tym dzieła Krzysztofa Niegowskiego i Norberta Paleja.
  3. Występ uświetnią projekcje multimedialne, zabierając publiczność w podróż poza granice Ziemi.
  4. Bilety dostępne są w cenie 70 zł (normalny) i 55 zł (ulgowy).

Kiedy myślimy o kosmosie, często wyobrażamy sobie nieskończoną pustkę, pełną tajemnic i nieodkrytych zakątków. Filharmonia Kaliska proponuje jednak inne spojrzenie – kosmos jako źródło inspiracji dla artystów, którzy pragną połączyć nieskończoność przestrzeni z głębią ludzkich emocji. To właśnie będzie można doświadczyć podczas nadchodzącego koncertu symfonicznego, który jest hołdem dla dokonań Mikołaja Kopernika i innych wybitnych osobistości związanych z astronomią i muzyką.

Wśród zaprezentowanych utworów znajdzie się "Septem Sidera" autorstwa Krzysztofa Niegowskiego, inspirowane myślą wielkiego polskiego astronoma. To siedmioczęściowa kompozycja nawiązująca do ewolucji muzyki i ludzkości w kontekście odkryć kosmicznych. Ponadto, premierowo zabrzmi "Astrolabum Malapertum" – dzieło poświęcone Karolowi Malapertowi, jezuicie i astronomowi, którego prace miały miejsce w naszym mieście. Norbert Palej z kolei, zainspirowany twórczością Stanisława Lema, przedstawi "Powrót z Gwiazd" – symfoniczną podróż z elementami narracji, która z pewnością zaintryguje miłośników literatury i muzyki.

Aby dopełnić wrażeń, koncert wzbogacony zostanie o suita orkiestrowa "Planety" Gustava Holsta, która słynie z bogactwa formy i różnorodności nastrojów. Dzieło to, podobnie jak cały wieczór, jest zaproszeniem do refleksji nad wielkością kosmosu i jego wpływem na ludzką wyobraźnię. Współpraca z Chórem Kameralnym WPA UAM w Kaliszu oraz Studenckim Chórem WPA UAM w Kaliszu zapewni niezapomniane wrażenia dźwiękowe.

Na scenie wystąpią wybitni soliści, w tym skrzypek Mariusz Monczak, tenor Adam Michalak, pianista Robert Adamczak oraz aktor Janusz Młyński, który wcieli się w rolę narratora. Pod batutą maestro Rubena Silvy, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej zabierze nas w podróż, która na długo pozostanie w pamięci każdego słuchacza.

Zapraszamy do doświadczenia tej niezwykłej podróży po kosmosie, która jest zarówno hołdem dla wielkich umysłów przeszłości, jak i okazją do wspólnego marzenia o przyszłości. Nie przegap okazji, by być częścią tego wyjątkowego wieczoru – bilety czekają!


Urząd Miasta Kalisz