Młodzi z Kalisza rywalizowali w wiedzy pożarniczej – sprawdź, kto zwyciężył
Młodzi strażacy wykazali się wiedzą. W Stawiszynie odbyły się eliminacje powiatowe turnieju "Młodzież Zapobiega Pożarom"
  1. W Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Stawiszynie zorganizowano eliminacje powiatowe XLVII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
  2. 50 uczniów z terenu powiatu kaliskiego rywalizowało w dwóch etapach: pisemnym i ustnym.
  3. Zwycięzcy w trzech grupach wiekowych otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
  4. Turniej ma na celu propagowanie wiedzy o ochronie przeciwpożarowej wśród dzieci i młodzieży.

W piątkowy dzień, 23 marca, młodzi pasjonaci bezpieczeństwa pożarniczego zmierzyli się z wymagającymi zadaniami w ramach XLVII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Impreza ta, mająca na celu edukację i promowanie bezpiecznych zachowań, zgromadziła 50 uczestników z naszego powiatu, którzy wykazali się nie tylko teoretyczną wiedzą, ale również umiejętnościami praktycznymi.

Zmagania odbyły się w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Stawiszynie, a za ich organizację odpowiadał Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP we współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej. Jury, na czele z kpt. Agatą Janiszewską, miało nie lada zadanie, aby wybrać najlepszych z najlepszych w każdej z trzech grup wiekowych.

W kategorii najmłodszych, czyli uczniów klas I-IV, triumfował Jakub Dryka z gm. Opatówek. Wśród uczniów klas V-VIII najlepsza okazała się Karolina Sobocka z gm. Szczytniki. Z kolei w kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężył Bartosz Lipceki z gm. Godziesze Wielkie. Każdy uczestnik turnieju został nagrodzony pamiątkowym dyplomem oraz nagrodami rzeczowymi, co było możliwe dzięki wsparciu Państwowej Straży Pożarnej oraz Starostwa Powiatowego.

Turniej „Młodzież Zapobiega Pożarom” to nie tylko okazja do rywalizacji, ale przede wszystkim sposób na zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat bezpieczeństwa pożarniczego. Podkreślenie znaczenia tej inicjatywy znajduje odzwierciedlenie w słowach wdzięczności skierowanych do opiekunów, za ich zaangażowanie w edukację młodego pokolenia. Gratulacje dla wszystkich uczestników, a zwłaszcza laureatów, którzy teraz będą reprezentować nasz powiat na etapie wojewódzkim, są wyrazem uznania dla ich wysiłku i zaangażowania.


Wg inf z: Straż Pożarna Kalisz