Kalisz upamiętnia 80. rocznicę bitwy pod Monte Cassino
Uczniowie Technikum im. św. Józefa w Kaliszu, wspierani przez nauczycieli, przygotowali wyjątkową inicjatywę upamiętniającą 80. rocznicę zwycięstwa Polaków pod Monte Cassino. W ramach tej akcji, w przeddzień rocznicy, uczniowie nosić będą własnoręcznie wykonane czerwone maki oraz wspólnie odśpiewają pieśń „Czerwone maki na Monte Cassino”.
  1. Przeddzień rocznicy - 17 maja - uczniowie noszą czerwone maki.
  2. O godzinie 12:00 odśpiewanie pieśni „Czerwone maki na Monte Cassino”.
  3. Inicjatywa wspierana przez Miasto Kalisz i Młodzieżową Radę Miasta.
  4. Zaproszenie mieszkańców do wspólnego celebrowania rocznicy.

18 maja przypada 80. rocznica zwycięstwa Polaków pod Monte Cassino. Z tej okazji uczniowie Technikum im. św. Józefa, przy wsparciu nauczycieli Sławomira Mrugalskiego i Katarzyny Reszke, postanowili uczcić to wydarzenie w wyjątkowy sposób. W przeddzień rocznicy, czyli 17 maja, uczniowie będą nosić na piersi czerwone maki, które sami wykonali.

O godzinie 12:00 w szkołach biorących udział w projekcie zabrzmi pieśń „Czerwone maki na Monte Cassino”, śpiewana wspólnie przez uczniów. Jest to piękny gest, mający na celu przypomnienie o bohaterstwie polskich żołnierzy walczących pod Monte Cassino.

Inicjatywa ta zyskała wsparcie Młodzieżowej Rady Miasta oraz Miasta Kalisz, które aktywnie zaangażowały się w organizację wydarzenia. To doskonała okazja, aby młodsze pokolenie mogło lepiej poznać historię i zrozumieć znaczenie tego ważnego wydarzenia.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego celebrowania tej rocznicy. To doskonały moment, aby razem oddać hołd tym, którzy walczyli za naszą wolność i przypomnieć sobie o ich poświęceniu.


Wg inf z: UM Kalisz