Kazimirowa i Kardas triumfują w VI Biegu Tribecco Stawiszyn 5-10-15 km
Deszczowa pogoda nie przeszkodziła zawodnikom w VI Biegu Tribecco Stawiszyn "Bieg dla Europy". Olga Kazimirowa i Maciej Kardas triumfowali na najdłuższym dystansie, a wydarzenie przyciągnęło blisko 170 uczestników.
  1. Olga Kazimirowa i Maciej Kardas zwyciężyli w swoich kategoriach.
  2. Największa liczba uczestników biegła na dystansie 15 km.
  3. Wydarzenie było częścią Biegowego Grand Prix Ziemi Kaliskiej.
  4. Kolejne zawody odbędą się 31 sierpnia.

W minioną niedzielę, pomimo deszczowej aury, odbył się VI Bieg Tribecco Stawiszyn 5-10-15 km "Bieg dla Europy". Start miał miejsce w samo południe w Starym Kiączynie, a w zawodach uczestniczyło blisko 170 biegaczy.

Największym zainteresowaniem cieszył się najdłuższy dystans 15 km, który jest częścią Biegowego Grand Prix Ziemi Kaliskiej. Na tym dystansie triumfowali Olga Kazimirowa z Kalisza i Maciej Kardas z Ostrowa Wielkopolskiego.

Organizatorem wydarzenia była Gmina i Miasto Stawiszyn, a współorganizował je Powiat Kaliski. Patronat nad biegiem objęli Starosta Kaliski Jan Adam Kłysz oraz Burmistrz Stawiszyna Grzegorz Kaczmarek. Sponsorem głównym była firma Tribecco, a wsparcie finansowe zapewnił Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej.

W klasyfikacji OPEN kobiet, pierwsze miejsce zajęła Olga Kazimirowa z czasem 1:02:55. Drugie miejsce przypadło Marlenie Kocaj z Dobrzycy (1:04:23), a trzecie Marcie Pussak z Kalisza (1:06:51). W kategorii mężczyzn najszybszy był Maciej Kardas z wynikiem 51:39, na drugim miejscu uplasował się Tomasz Perliński z Kalisza (53:33), a trzecie miejsce zajął Marcin Wicherski z Warty (53:45).

Warto również wspomnieć o sukcesach przedstawicielek Drużyny Powiatu Kaliskiego. Ewelina Kurzobrocka-Pipia zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej, a Wioletta Przybylska zajęła trzecią lokatę.

VI Bieg Tribecco Stawiszyn był drugim z cyklu biegów w ramach Biegowego Grand Prix Ziemi Kaliskiej. Kolejne zawody odbędą się 31 sierpnia podczas Biegu Murowaniec - Tu się Biega.

Według informacji z: Starostwo Powiatowe w Kaliszu