IX Wakacyjny Rajd Rowerowy już 29 czerwca - zapisz się!
Miłośnicy rowerowych przygód, nie przegapcie okazji! Już 29 czerwca odbędzie się IX Wakacyjny Rajd Rowerowy, który z pewnością dostarczy Wam wielu niezapomnianych wrażeń. Przygotujcie się na 70-kilometrową trasę pełną atrakcji.
  1. Zbiórka uczestników 29 czerwca o godz. 9:30
  2. Trasa: Kalisz - Kamienna Wieś - Brzeziny - Godziesze Wielkie
  3. Zwiedzanie kościołów drewnianych i degustacja lokalnych przysmaków
  4. Wpisowe: 20 zł, zapisy do 26 czerwca

Powiat Kaliski oraz Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej zapraszają wszystkich entuzjastów turystyki rowerowej na IX Wakacyjny Rajd Rowerowy. Wydarzenie odbędzie się 29 czerwca 2024 roku, a komandorem Rajdu będzie Krzysztof Wydra, znany pasjonat turystyki rowerowej.

Zbiórka uczestników zaplanowana jest na godzinę 9:30 na parkingu przed Starostwem Powiatowym w Kaliszu przy Placu Św. Józefa 5. Trasa rajdu obejmuje około 70 kilometrów i prowadzi przez malownicze miejscowości: Kalisz, Kamienna Wieś, Brzeziny i Godziesze Wielkie.

W programie rajdu przewidziano wiele atrakcji. Uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić drewniane kościoły w Kamiennej Wsi i Godzieszach Wielkich, a także skosztować lokalnych specjałów w restauracji "Leśny Dwór" w Brzezinach. Na uczestników czeka pyszny drożdżowiec i ciepła zupa, które dodadzą energii na dalszą trasę.

Aby wziąć udział w rajdzie, należy zapisać się do 26 czerwca poprzez wysłanie zgłoszenia na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W treści zgłoszenia wystarczy podać swoje imię i nazwisko. Opłata wpisowa wynosi 20 złotych i należy ją wpłacić na konto Stowarzyszenia Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej (numer konta: 03 8404 0006 2004 0021 3817 0001). W tytule przelewu należy podać swoje imię i nazwisko oraz dopisać "Rajd Rowerowy".

Rajd to doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, poznania nowych miejsc oraz integracji z innymi miłośnikami rowerowych wycieczek. Z pewnością będzie to niezapomniane przeżycie, które na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w rajdzie! To wyjątkowe wydarzenie, które łączy pasję do rowerów z odkrywaniem lokalnych atrakcji i tradycji kulinarnej.


Wg inf z: Starostwo Powiatowe w Kaliszu