Monika Fołtarz w Kaliszu prezentuje Świt - nocne pejzaże i nastroje

Zaproszenie na malarską podróż od zmierzchu do świtu — wernisaż 24 września o godz. 18:00, wystawa czynna do 26 października 2025.
- Zobacz w Kaliszu jak malarstwo opowiada o nocy i poranku
- Poznaj artystkę i jej miejskie doświadczenia
- Wejdź w świat obrazów pełnych nastroju i światła
Zobacz w Kaliszu jak malarstwo opowiada o nocy i poranku
W Galerii w Holu otwiera się nowa wystawa Moniki Fołtarz zatytułowana Świt. Prace skupiają się na pejzażu rozumianym nie tylko jako widok natury, lecz jako zapis nastroju — od mroku nocnego, przez tajemniczy zmierzch, po blask wschodzącego słońca. Wernisaż zaplanowano na 24 września o godz. 18:00; ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 26 października 2025.
Poznaj artystkę i jej miejskie doświadczenia
Monika Fołtarz urodziła się w 1981 roku w Kaliszu nad Prosną. W 2004 roku ukończyła studia na kierunku Architektura Wnętrz ze specjalizacją Wystawiennictwo na Wydziale Architektury Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi, gdzie studiowała pod kierunkiem prof. Macieja Radnickiego. Od 2000 roku łączy działalność twórczą z pracą w administracji publicznej — najpierw w obszarze architektury i urbanistyki w Łodzi, a obecnie w obszarze kultury i promocji na terenie miasta Kalisza. Równolegle od dwudziestu kilku lat prowadzi własną pracownię plastyczną w Kaliszu i Łodzi.
Wejdź w świat obrazów pełnych nastroju i światła
Fołtarz tworzy współczesne malarstwo oraz realizuje instalacje przestrzenne, rzeźby i projekty wnętrz. Jej prace często pojawiają się na wystawach w całej Polsce. W Świcie artystka koncentruje się na subtelnej grze światła i cienia, które potęgują uczucia — od spokoju i harmonii po nostalgię i tęsknotę. Dla mieszkańców Kalisza i gości to okazja, by zobaczyć jak miejskie i przyrodnicze inspiracje łączą się w osobistym obrazie pejzażu.
Serdecznie zapraszamy na wernisaż 24 września o godz. 18:00 oraz do odwiedzin Galerii w Holu w trakcie trwania wystawy do 26 października 2025.
na podstawie: Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.
Ostatnie Artykuły

Ponad 100 policjantów z Kalisza wyróżnionych podczas Święta Policji

W Kaliszu dokumenty w śmieciach wskazały sprawczynię - dostała mandat

W powiecie kaliskim znów stawia się na wieniec dożynkowy. Są terminy i nagrody

Samorządy rozmawiają o wspólnym transporcie. W grze jest nowy związek

Komisja Kultury obradowała w Opatówku. Muzeum pokazało swój dorobek

W piwnicy kaliskiego obiektu dydaktycznego ogień objął stoliki i papier

Russów znów przyciągnął uwagę. Powiat Kaliski postawił na pocztówki i tradycję

Folklor w Koźminku przyciągnął tłumy. Na scenie stanęło 13 wykonawców

Młodzi druhowie z Blizanowa wrócili z gór z nową wiedzą i doświadczeniem

Koźminek rozbrzmiał na ludowo - Estrada Folkloru przyciągnęła tłum

Lemoniada w pasie drogowym w Kaliszu - strażnicy najpierw pouczyli, potem kupili

Nowe zasady naboru do kursu technika pożarnictwa - czas do 21 lipca

Kalisz maluje jazz pędzlem - jedno jury, a wszyscy na pierwszym miejscu

Dmuchane zamki i rodzinny piknik. W Kaliszu rusza wakacyjny cykl dla dzieci
Przydatne dane teleadresowe
- Sąd Okręgowy w Kaliszu - adres, wydziały, godziny i kontakt
- Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu - bilety, godziny, sceny i dojazd
- Starostwo Powiatowe w Kaliszu - kontakt, godziny, wydziały i sprawy do załatwienia
- Delegatura WUOZ w Kaliszu - kontakt, stanowiska i zakres działania
- Komenda Miejska Policji w Kaliszu - kontakt, adres i dzielnicowi
- Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kaliszu - msze, sakramenty, kontakt
