Studenckie koncepcje Domu Pomocy Społecznej - wystawa w Gminnym Ośrodku Kultury

Podczas sesji rady gminy w Liskowie pojawiła się nietypowa ekspozycja – makiety i projekty, które wyobrażają sobie przyszły Dom Pomocy Społecznej. W sali panował mieszany nastrój nadziei i realistycznej oceny kosztów inwestycji. Mieszkańcy mogli zobaczyć, jak architektura spotyka się z potrzebami seniorów.
- W Liskowie studenci pokazali, jak może wyglądać miejsce dla seniorów
- Prace można oglądać w Gminnym Ośrodku Kultury w Liskowie
W Liskowie studenci pokazali, jak może wyglądać miejsce dla seniorów
Podczas Sesji Rady Gminy Lisków zaprezentowano prace dyplomowe przygotowane przez studentów Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Autorzy proponują koncepcje Domu Pomocy Społecznej zaprojektowane tak, by łączyć komfort, dostępność i bezpieczeństwo. Projekty obejmują rozwiązania funkcjonalne i przestrzenne - od stref wspólnych po propozycje adaptacji pokoi i ciągów komunikacyjnych, które mają ułatwić codzienne życie mieszkańców DPS.
Organizatorzy, w tym przedstawiciele Gminy Lisków, podkreślali, że wystawa ma znaczenie nie tylko edukacyjne. To także materiał do rozmów o przyszłych decyzjach inwestycyjnych oraz punkt wyjścia do dalszych konsultacji pomiędzy samorządem, uczelnią i mieszkańcami.
Prace można oglądać w Gminnym Ośrodku Kultury w Liskowie
Wystawa jest dostępna dla odwiedzających w Gminnym Ośrodku Kultury w Liskowie. Ekspozycja pokazuje różne podejścia do projektowania placówki opiekuńczej - od rozwiązań zwiększających dostępność, przez integrację zieleni, po propozycje przestrzeni sprzyjających aktywności społecznej seniorów. Autorzy projektów stawiają też na estetykę i dbałość o godność mieszkańców DPS.
Zaangażowanie akademickie daje gminie gotowe pomysły i wizualizacje, które mogą ułatwić wypracowanie realnego programu funkcjonalno-użytkowego przyszłej inwestycji. Jednocześnie przedstawiciele samorządu zwrócili uwagę, że wdrożenie takich koncepcji będzie wymagało środków finansowych oraz współpracy wielu podmiotów.
Mieszkańcy, którzy pójdą na wystawę, zobaczą praktyczne propozycje i będą mogli ocenić, które pomysły są najbliższe ich oczekiwaniom. Warto rozmawiać z organizatorami i śledzić dalsze kroki gminy – projekty uczelniane często stają się punktem odniesienia przy planowaniu kolejnych etapów inwestycji. Dla osób zainteresowanych opieką senioralną i planami rozwoju gminy wystawa stanowi źródło informacji i inspiracji.
Źródłem materiałów i zdjęć jest Gmina Lisków.
na podstawie: Powiat.
Ostatnie Artykuły

Szpital w Wolicy pod presją pytań. Audyt ma rozwiać wątpliwości

Młodzi strażacy dostaną szansę na 5 tys. zł - rusza konkurs PSP

Piesi i pasażerowie muszą uważać. Rusza rozbudowa przy Dobrzeckiej w Kaliszu

Rowerem przez Kalisz i na piknik. Trasa, nagrody i bezpłatny przegląd

Honorowy Przyjaciel Kalisza dla profesora Wojciecha Cichego

Kucharki i znikające tory - „Dwie Szyny” znów grzebią w kolejowej pamięci

Drony i quad przyciągnęły tłumy na Urodzinach Miasta Kalisza

Od lalek po ogień - Kalisz zobaczył festiwal, który nie zwalniał ani na chwilę

Turniej piłkarski w Kaliszu przełożony. Pogoda zatrzymała start rozgrywek

Drony kaliskich strażaków przyciągnęły uwagę na festiwalu nauki

Urodziny miasta w Kaliszu. Scena, tort i pamięć o Janie Ptaszynie Wróblewskim

Kalisz wciągnął się w LA STRADA - pierwszy dzień dał mocny start

MDK rozgrzał LA STRADĘ tańcem i teatrem w jubileuszowym wieczorze

W Łaszkowie strażacy i projektanci rozbierali nowe przepisy na czynniki pierwsze
Przydatne dane teleadresowe
- Delegatura Kuratorium Oświaty w Kaliszu - kontakt, godziny, nadzór pedagogiczny
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kaliszu - kontakt, godziny, pomoc dla rodzin i osób z niepełnosprawnością
- Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu - bilety, godziny, sceny i dojazd
- Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu - kontakt, godziny, bilety, warsztaty
- Parafia Opatrzności Bożej w Kaliszu - kontakt, sanktuarium, sakramenty
- ZUS Kalisz - kontakt, godziny i sprawy do załatwienia w Inspektoracie
